Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Féltek a matek érettségitől?

Féltek a matek érettségitől?

Figyelt kérdés

Az online nagy befolyassal volt a matek oktatasra szerintem

Mi a velemenyetek?



2021. ápr. 2. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Te félsz?
2021. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést, igen nagyon:D
2021. ápr. 3. 00:08
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell félni, nem fog fájni. Ha eddig el tudtál jutni, akkor meglesz az érettségi. Bár nem tudom, hogy mi a cél.

Az online oktatáson kívül hogyan tudsz gyakorolni?

2021. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Én nem félek tőle. Kettes fixen meg lesz. Kitöltöttem nemrég egy régebbi feladatsort, és elküldtem a tanárunknak javításra. Úgy töltöttem ki, mint ha semmit sem tudnék, csak a függvénytáblázatot használtam. Kiírtam minden oda passzoló képletet, megpróbáltam behelyettesíteni, és ha nagyon egyszerűnek tűnt akkor kiszámolni amit lehetett. Asszem 4 feladatnál kaptam tényleges megoldást. Ennek ellenére 32% lett így, hogy direkt nem akartam megoldani. Mondta a tanárunk, hogy a 2-est minden nem értelmi fogyatékos diák el tudja érni. Igaza van, elég csak a függvénytáblázat hozzá. Szóval egyáltalán nem félek. 4-est szeretnék, annyi már biztosan elég lesz a továbbtanulásomhoz.
2021. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Én aki 9%-os próbaérettségit írt 😨😨😨
2021. ápr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Én nem félek tőle.


Üdv: egy matektanár :)

2021. ápr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Ma már nincs meg az a keményfedeles zöld meg sárga példatár, amiből mi készültünk? Azt szerezd be és gyakorolj!! A félelem legjobb ellenszere a tanulás. Minden nap tolj bele 1 órát kitartóan, oldj meg sokszáz példát az érettségiig és nem lesz semmi baj.
2021. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Kettes a cél, a mostani próbákon ilyen 40% körül írok, szóval jók az esélyeim. Továbbtanulni nem fogok, szóval nem izgat az eredmény, csak ne bukjak meg.
2021. ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz nehéz. Nekem 50%os lett a próba de félek hogy most nehezebb lesz mivel az utobbi 2 matekérettségi könnyűnek mondható volt
2021. ápr. 3. 14:52
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Az utóbbi 20 év érettségije mondható könnyűnek, nem csak a kettő. Én 2015-ben érettségiztem. Mivel a tanárunk nem igazán foglalkozott a felkészítéssel, sokszor órát sem volta hajlandó tartani, ezért magamtól készültem, a szüleim régi könyveiből. Volt egy olyan könyv, amiből anno kapták az érettségi feladatokat. Csak a feladat számát kapták meg, érettségin kikeresték hogy melyik feladat az, és megoldották. Én ilyen könyvből gyakoroltam, azok a feladatok száma is meg volt szerencsére benne egy lapon, amik akkoriban voltak érettségin. Azokat oldottam meg, meg hasonló nehézségűeket. 92%-osat írtam úgy, hogy elvileg a 2015-ös volt az évtized legnehezebb feladatsora. Nekem meg kimondottan könnyebbnek tűnt, mint amiket gyakoroltam. Utána beszéltem a matektanárommal erről, ő azt mondta hogy egy vicc a jelenlegi érettségi, ha olyan feladatok lennének mint 30 éve voltak, akkor a diákok 2/3-a megbukna. Valószínűleg igaza van.
2021. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!