Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irány?Gimnáziumi éveim...

Milyen irány?Gimnáziumi éveim elején járok, nem igazán tudom milyen irány lenne jó a jövőben számomra.

Figyelt kérdés
Mind humán, mind reál tantárgyakból ötös vagyok(kivéve kémia), de a humán inkább vonz. Azt hallottam, a humán tantárgyakból túlképzés van, ezért kicsit el is bizonytalanodtam. Aki jártasabb a témában, mik a tapasztalatok, megéri e 2020-as években ilyen irányban továbbtanulni?

2021. ápr. 4. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok jártas, de válaszolnék

Mi nem nagyon tudunk neked segíteni itt, szerintem jobban tennéd, hogyha részletesen utánakeresnél szakoknak, olvashatnál egyetemekről, mérlegelhetnéd, hogy mi mennyire érné meg vagy mennyire lenne számodra hasznos.

Fiatalon meg természetes, hogy még nem tudod, hogy milyen irányba akarsz továbbtanulni, vagy hogy tényleg akarsz-e egyáltalán. (figyelmeztetlek, magamból indulok ki)

*Esetleg tölthetnél ki személyiségi teszteket.


Meg egy példa: "Szerinted érdemes túlhajszolnod magad pl fizikából vagy bioszból, hogyha a jogász szak érdekel?"

Vagyis arra akarlak rávilágítani, hogy ne az legyen az elsődleges, hogy mindenből színötös legyél, hanem hogy megtaláld az erősségeidet, és egy olyan hivatást tanulj ki a későbbiekben, amit akár egész életedben csinálnál.


tl,dr: ismerd meg magad*

2021. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az elsővel. Viszont azt még hozzátenném, hogy ha személyiségteszten/olvasgatás közben olyan téma jön ki mint lehetséges pálya, amit nem érzel jónak/ azt hiszed rossz vagy benne egyetlen tárgy (pl kémia) miatt, próbálj utánajárni hogy valójában a tárggyal van bajod vagy a tanárral.

Természetesen ismeretlenül nem a tanárt szidom, de velem megtörtént hogy egy rossz tanár (sőt nem is volt az ,csak eléggé unalmas és passzív) elrontotta a tárgyat számomra, de amint más lett, megszerettem a tárgyat.

2021. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!