Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Örültök neki, hogy eltörölték...

Örültök neki, hogy eltörölték a szóbelit az idei érettségiben?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
74 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan jópár éve már, hogy érettségiztem, ezért hidegen hagy a dolog, de nem értem a parát a szóbelitől, amit itt előadnak sokan. Konkrétan ott lehet javítani a legtöbbet.
2021. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Egy esetlegesen viszonylag nehezebb nehezebb írásbeli után majd menni fog a hiszti.


Mondjuk én nonszensz dolognak tartom, hogy egy emelt angol 60%-os írásbeliért középfokú nyelvvizsgát lehet kapni. Ráadásul az idegen nyelvtudásnak pont a szóbeli a szerves része.

2021. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
93%
Én tavaly érettségiztem, és bár ez már sosem derül ki, de én úgy gondolom, hogy sokkal rosszabb eredménnyel zártam volna, ha van szóbeli, főleg történelemből.
2021. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem illetve a tanáraink szerint is a szóbelin inkább javítani lehet,az a jelkemzó, ezért sajnálatos, hogy elmarad.

Az, hogy emelt angolért pedig valaki megkapja a középfokú nyelvvizsgát, úgy hogy egy kukkot sem szólt angolul, az nevetséges.

2021. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
87%
Mint ahogy már leírták előttem, szóbelin szinte csak javítani lehet. Tételek megvannak, csak meg kell tanulni. Ott még a tanár is tud segíteni és a többségük úgyis a jobb pontot adja meg a diáknak. Szerintem nagy hülyeséget csináltak vele... Inkább az írásbeli részét kellene könnyíteni, mert szegények már 1 éve online tanulnak.
2021. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Le leszek pontozva illetve hordva mindennek de én kifejezetten örülök neki.


Egyszerűen nem vagyok hozzászokva, hogy júniusban is még ezerrel tanulok és valószínűleg ebből kifolyólag lazán venném majd jól megszívnám.

2021. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem állunk jól az anyaggal. Így könnyebb készülni kimondottan az írásbelire, mert nem kell még a maradék tételhez leadni az anyagot (például bioszon szóbelin B tétel, magyaron a régiós költészetes tétel és a többi). Az emelt bioszt nem bánom, hogy nem lesz, viszont a többinél lehet segítene rajtam. Törin a próba szóbeli is jól ment az ősszel. Azt sajnálom, hogy az eddigi tételeimbe sok időt öltem bele és ezek szerint nem sok hasznát fogom venni. Én amúgy vártam egy részről, hogy töröljék el (de inkább az opcionális mellett döntöttem volna), azt hittem örülni fogok és huuu de könnyű lesz minden. Na ez nem jött, helyette olyan üresség érzés egy kis stresszel, hogy csak 1 esélyem van most.
2021. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten örülök, hogy nem lesz, mert nemzetiségi gimibe járok és a magyaron kívül mindenből idegen nyelven érettségizek, ez a több mint egy év online oktatás pedig nem kifejezetten segített a nyelvtudásomon :D továbbá én az a típus vagyok, aki ha 5 perccel felelés előtt tökéletesen felmond egy tételt valakinek, akkor is képes leblokkolni és elfelejteni mimdent, amikor már élesben megy

De így se úsztam meg, mert tesiből is érettségizek így lesz egy szóbelim :DD

2021. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
A probléma azzal van, hogy kB mindenki aki örül neki "megúszásról" meg arról beszél, hogy júniusban már nem volt kedve tanulni. Ami érthető, csak nem a vírusról szól, csak jó indok a vírus helyzet. Sokakkal, akinek még fontos lett volna a szóbeli Pl emelt magyaron és emelt töri jól kiszúrtak. Szerintem legalább emelt szinten engedni kellett volna a szóbelit.
2021. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Én örülök, hogy nem lesz, igazából nem értem, miért nem örül a többség.

Nonszensznek tartom azt az indokot, hogy szóbelin lehetett volna javítani, meg hogy így senki sem fog bejutni az egyetemre.

Mindenki ugyanazt az érettségit írja, senkinek sem lesz szóbeli, szóval mindenki ugyanazokkal az esélyekkel indul.

Tavaly is sokat csökkentek a ponthatárok 2019-hez képest pl. Idén is fognak valószínűleg.

Véleményem szerint akikkel tényleg kiszúrás, hogy nincs szóbeli, azok kb. a nyelvi érettségizők, na ott tényleg van, akinek ugye szóban jobban megy a nyelv, mint írásban. De amúgy is, egy szóbeli azért nem fogja a 60 pontos érettségit 90 pontosra varázsolni, akármilyen max pontot is érnél el, nem is értem tényleg a többséget...

Ez csak az én véleményem, lehet nem egyetérteni vele, de ne pontozzatok le miatta lécci.

2021. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!