Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni a Fóti...

Tudnátok mesélni a Fóti Waldorf suliról? (belseje, oktatás, közösség, egyéb dolog, stb…)

Figyelt kérdés
Ha mindegy jól megy odamegyek 9.-be és tudnátok róla mesélni?

2021. ápr. 12. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom aktuális e még, de azért leírom. Én ugyan nem a fótiba jártam, azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de a gödöllőivel kapcsolatban igen. Igazából úgy tudom a waldorfok összességében ugyan olyanok (kinézetre, rendszerre, közösségre nézve).


Nincsenek jegyek, szóban értékelnek ez valakinek beválik, valakinek nem. Nekem pl anno nem vált be mivel valahogy úgy álltam hozzá, ha nincs jegy nincs mitől félni, nem kell tanulni, de valakinek meg kifejezetten beválik, mivel ha nem kap jegyet akkor az ösztönzi őt mert nincs rossz jegye ami "lehangolná".


Közösség általában itt jó (mármint a waldorf rendszerben). Sok a közösségi program, ezek általában az aktuális témákoz tartoznak, mivel az oktatás elég tematikus. Én pl arra emlékszem, hogy egyszer a napfelkeltét néztük meg közösen, amikor valamilyen természet ismeret szerű témával foglalkozunk.


Sok tévhittel ellentétben, lehet egyetemen tovább tanulni. Én ugyan összesen 2 évet voltam waldorfban, de látom a közösségi oldalakon, hogy volt osztálytársaim jó része egyetemen tanul vagy el helyezkedett már.



Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan :)

2021. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 köszi a válaszod🥰

Most már biztos hogy odamegyek, viszont lenne két kérdésem. Tudom hogy ez nagyon általánosító, de néhány ismerősőm (akik amúgy a Gödöllöibe jártak) azt mondták hogy egy kiközösítő közösség volt. Ez igaz? Ez volt az egyetlen negatívum amit felhoztak, puszta kiváncsiságból kérdezem, te tapasztaltál ilyet ott? A másik kérdesem meg az lenne hogy belülről a suli (a Gödi) milyen volt? Nem pontos leírást kérek, csak egy ilyen szösszenetet hogy milyen volt az állapota, új volt vagy régi, ilyesmi.

2021. ápr. 28. 08:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tapasztaltam ilyen kiközösítést, mivel csak két évet jártam oda (azt is első másodikba) szóval erről nem nagyon tudok. A gödöllői épülete régi volt de azt eredetileg nem is iskolának tervezték, viszont belül meg megvolt az a "waldorfos" stílus. Fa ajtók, padok, díszek, ilyenek.
2021. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt még az előzőből az értékelésnél hogy év végén kapsz egy hosszú szóbeli értékelést.
2021. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 áh értem, nagyon szépen köszönöm❤️❤️
2021. ápr. 28. 10:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!