Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakdolgozatokat osztalyozza...

A szakdolgozatokat osztalyozzak? Ha igen, milyen gyakran ertekelik elegtelenre?

Figyelt kérdés

A kerdesem abbol adodik, hogy jelenleg irom a szakdogam es osszehanytam 77 ezer karakternyi betulevest, nyomorek tervrajz vazlatokkal. Eletem legundoritobb muvet alkottam meg. Mivel szeptember ota irtam, februarban becrashelt a winchesterem es minden elveszett 🙃 igy szuk 3 honap alatt alkottam meg ezt az undorito dolgot. Ha a konzulensem nagy nehezen elfogadja, akkor mekkora az esely ra, hogy elutasitjak? Vagy nem utasitjak el es cserebe szetszednek a vedeskor?

Köszönöm valaszaitokat! (Egy alvashianyos egyetemista)

23F



#szakdolgozat #Rosszszakdoga
2021. ápr. 14. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Remélem, hogy nem lesz belőled mérnök ilyen hozzáállással. :( Ha elfogadják, akkor az azért van, mert megfelel a követelmények (formázás, nincs plagizálás). Utána még meg kell védened, arra kapod az értékelést. Ha már valaki eljut idáig, akkor nem szokták meghúzni.
2021. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a válaszod! Őszintén szólva tipikus esete vagyok azon hallgatóknak akik az elméleti tudást sikeresen elsajátították, viszont a gyakorlati tudás elég hiányos. Másod évesként már tudtam, hogy a szakdolgozatnál hátrányban leszek emiatt, de ténylegesen nem gondoltam volna, hogy ilyen mértékben. Szomorú, de remélem, hogy papíron mérnök leszek, viszont vagyok annyira lelkiismeretes, hogy egy percig nem gondolok arra, hogy mérnökként is helyezkedjek el. Szerintem ez így korrekt, ha tehettem volna már rég ott hagytam volna a sulit, viszont sajnos anyagi háttér hiányában nincs és nem is volt lehetőségem, hogy vissza fizessem a féléveket.

Köszönöm az őszinte válaszod és, hogy a többi mondandóval kis reményt sugalltál a már nullára leszipolyozott elmémnek.

2021. ápr. 14. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A belső konzulensed szólni fog az utolsó konzin, ha annyira szarnak látja, hogy nem menne át. Ha nem javítod ki amiket kér akkor nem adja meg a hozzájárulását (nem egyest ad de így is újra fel kell majd venned következő félévben). Ha mondjuk nála elérsz egy kettest, még a külsős bírálók akkor is meghúzhatnak, bár azért elég nagy tahóság lenne a kollégájukkal szemben utólag így felülbírálni őket, talán ez ritkán fordul elő (bár kétség sem fér hozzá, hogy van aki bevállalja és meghúz). Nálunk a diplomajegy 2/3-át a szakdoga jegy adta, nem tudom nálatok hogy van de inkább nézz utána ha mennél még életedben mesterre vagy külföldre tanulni. Ja és remélem egy életre megtanultat, hogy automatikus mentés
2021. ápr. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!