Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgázos szakokra milyen...

Közgázos szakokra milyen matek kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemrég döntöttem el, hogy gazdasági irányon szeretnék majd továbbtanulni. Annyi kérdésem lenne, hogy ugyebár az ottlevő nem kis mennyisegu matekhoz milyen területek kellenek? Mik a legfontosabbak? Gondolom nem a geometria pl.


Köszi a válaszokat előre is



2021. ápr. 15. 22:40
 1/4 anonim válasza:
100%
valószínűség számítás, statisztika
2021. ápr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ azért attól is, hogy milyen gazdasági szakról van szó. (Illetve nem minden egyetemen ugyanazok az elvárások a gyakorlatban, max elméletben.) Egy gazdmen vagy egy hr egyértelműen könnyebb matekos szempontból mint egy ak vagy egy psz. Alapvetően viszont szerintem mindenhol az alapozó matekokat kell túlélni az első 2-3 szemeszterben, aztán onnantól a többi tárgyban leginkább a képleteket kell tudni és nyilván érteni, illetve tudni kell deriválni meg integrálni.

Azt jól érzed, hogy geometriára nemigen lesz szükséged, de szvsz nem lehet megfogni egy középsulis témával azt, hogy mi is kell, hiszen az alapozó matekok után a többi óra már nyilván tárgyspecifikus. Én közép matekra jártam egy jobb gimibe és általában 4.3-4.6 között mozgott az átlagom, Corvinuson 3-asom lett matekból, de őszintén nem feküdtem rá annyira, lehet hogy egy 4-est is össze tudtam volna kaparni ha érdekelne a matek.

2021. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Igen én az alapozó matekra gondoltam, hogy oda milyen készségeket kéne fejleszteni :D

Én a gazdment néztem ki, az érdekel

2021. ápr. 16. 11:14
 4/4 anonim válasza:
100%

a középiskolás anyagot kell tudni

hatvány logaritmus törtek kiemelés egyszerűsítés


szóval azokat a dolgokat gyakorolnám amik tipikusan nem szoktak menni

2021. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!