Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol vannak olyan gimnáziumok...

Hol vannak olyan gimnáziumok ahol hivatalosan is tanítják a pszichológiát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy majd pszichológia szakra fogok menni és hallottam hogy van olyan hogy pszichológia érettségi de ahhoz olyan suliba kell járni ahol tanítják a pszichológiát hivatalosan is. Ha bekerülnék egy ilyen suliba akkor egy álmom valósulna meg. Hol vannak ilyen sulik? Lehetőleg minél közelebb Budapesthez?

2021. ápr. 16. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológiát ha jól tudom akkor csak szakgimnáziumokban tanítják (pedagógiai ágazat). Pszichológiára szerintem érdemesebb felkészülnöd magánúton. A helyedben inkább biológia tagozatra mennék és mellé magánúton tanulnám a pszichológiát.

A biológia nagyon kell a pszichológusnak.

2021. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van rendes pszichológia fakt, fel lehet venni együtt a magyarral vagy a biosszal, ezt szokták a pszichológiára készülők. ELTE Apáczai, Budapest
2021. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár gimiben faktként, választhatóként lehet tanulni (érettségiért), de vannak helyek ahol csak érdekes tárgyként, vizsga nélkül iskolapszichológusok tanítgatják. Kvázi, mint szakkör. Az előbbi nagyon ritka, utóbbi gyakoribb, de nem igazán híresztelik.
2021. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nálunk faktként tanítják és érettségiznek belőle, ha esetleg nem voltam érthető
2021. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisgyermekgondozó szakon is tanítanak pszichológiát szakgimiben.
2021. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!