Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kre BTK minor lehetosegek?

Kre BTK minor lehetosegek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem, hogy a Karolin majd leendo🤞 BTK hallgatokent (Japan szak) milyen minorok kozul valaszthatok? (sajnos neten nem talalom). Illetve azt hallottam, hogy mar az elso felevben tanulhatok mas keleti nyelvet..ez pontosan mit jelent? Minor keretein belul vagy egyszeruen csak plusz felveheto orak?

2021. ápr. 17. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Pár éve még úgy volt, hogy kötelezően kellett két félévig tanulni kínait, koreait vagy perzsát. Sok reményt persze ne fűzz ezekhez az órához, arra elég az a heti 90 perc hogy néhány pár szavas mondatot megtanulsz és kész. És igen, első évben is felveheted a második keleti nyelvet, de alapvetően másodévre ajánlják.

A minorokat illetően, tudtommal bármelyik bölcsész szakot felveheted minorként, annyi hogy a nyelviknél van nyelvi felvételi. Minor helyett pedig specializációt is választhatsz, amiből van nyelvészet-irodalom, történelem és fordítói (legalábbis néhány éve még így volt), és azt a második félévben kell felvenni neptunon.

2021. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom. Meg nehany kerdes.

A kotelezo masodik nyelvet ezekszerint csak 2 felevig tanulhatom, utana akkor nem?

Van valamilyen vizsga belole?


Illetve, ha valamelyik nyelvet nem tanultam meg (nincs ismeretem belole) , akkor kizaro ok, hogy minorkent felvegyem?

2021. ápr. 17. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezően két félévig kell tanulni a mások keleti nyelvet. Vizsga nincs belőle, tanártól függ hogy milyen rendszerességgel irat zh-kat a félév közben, illetve a szorgalmi időszak végén van egy nagy zh, ennyi.

Ha első félévben felveszed, akkor jelentkezhetsz kínai specre (lehet már minornak hívják mert pár éve kínai szakkal is gazdagodott a Károli), aminek a lényege hogy mind a három év alatt fogsz kínait tanulni (nyelvet is, történelmet is, ami Kínához kapcsolódik). Az én időmben csak az vehette fel a kínai specet, aki, mint említettem, már első félévben/elsőévben felvette a második keleti nyelvet, ami amúgy másodévre javasolt.

Plusz volt arra lehetőség, hogy fizetett nyelvórák keretében, szabadon választott tárgyként fel lehetett venni többek között a kínait is, ami heti 90 vagy 120 perc kínai órát jelentett. Gondolom még most is létezik ez, a szabválok között látod majd hogy milyen nyelvekre lehet jelentkezni (de ismétlem, ez fizetős).

Tudtommal nyelvszakot minorként csak akkor lehet felvenni, ha sikeresen teszel egy nyelvi szintfelmérőt. Meg ez összesen az anglisztikát és a germanisztikát (német, holland) öleli fel, meg lehet újabban a kínait, de szerintem annál továbbra is az a rendszer működik amit már leírtam (ami épp azért van így, hogy nulla kínai tudással ne lehessen nekifutni a minornak/specnek).

2021. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ertem. Nagyon koszonom a valaszokat. 💚
2021. ápr. 17. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!