Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elmagyaráznátok kedves Pedagóg...

Elmagyaráznátok kedves Pedagógusok, hogy a facebookon/ TV-ben, akárhol, miért arról szól minden második poszt, hogy veletek, milyen módon bánik az állam és, hogy ti, mennyire tiltakoztok, sírtok az iskolák kinyitása miatt?

Figyelt kérdés

Egy átlagos anyuka vagyok, a legkisebb gyermekem alsó tagozatos, így hálisten jövőhettől ő is ugyanúgy járni fog iskolába, viszont a tanító nénik mióta megtudták, hogy végül menniük kell, mintha önkívületi állapotba kerültek volna. Nagyon feszült volt a hangulat a szerdai szülői értekezleten, mintha a közelgő világvégéről értesültünk volna...

Nem mertem rákérdezni, eléggé fel voltak paprikázva a tanárok, csak azt szeretném megkérdezni, hogy miért olyan probléma ez?

Dolgozó anyuka vagyok és a harmadikos gyerekem mellett nap mint nap ott kell, hogy üljek és segítenem kell neki mindenben, mert még nem tud egyedül tanulni, napi 4-5 oldal házi feladatot oldunk meg, én kérdezem ki tőle a környezetet, én beszélem meg vele a magyart, én magyarázom el a matekot és kicsit ezt már meguntam, mert mióta elkezdődött újra a távoktatás 20-szor annyi házi feladat van, mint azelőtt.

Nem tudom alsós szülők, hogy ti hogy vagytok vele, de én mérhetetlenül boldog vagyok, hogy a gyermekem már menni fog iskolába, a felsőbb évesek lehet tudnak egyedül tanulni, meg meg lettek már nevelve, de a kis alsósok még csiszolatlan gyémántok, akiknek szükségük van az iskolára, a tanítókra, a közösségre. Viszont azt látom, hogy minden pedagógus végtelenül ellenzi ezt az egész dolgot, mindenhol ezt hallom. Én a munkahelyemen titkárnőként járkálok mindenfelé, nagyon sok emberrel találkozom, s egy pici irodában vagyok összezárva másik 4 emberrel, s egyszer nem panaszkodtam, hogy menni kell dolgozni, pedig elég sok ember megfertőződött a környezetemben. A tanárok az oltást is megkapják, míg én meg sok ember majd a sor végén lesz. Eddig nagyon tiszteltem minden pedagógust, nekem is nagyon jó pedagógusaim voltak, viszont azt látom a többi szülővel, hogy már nem a vírustól félnek, hanem az a legnagyobb bajuk, hogy dolgozni kell menni, hogy normálisan tanítaniuk kell.

Ez a 4 alsós év a legfontosabb a gyerek számára, ha ezt is online kell végezni, akkor tudásban/ viselkedésben nagy hátránnyal indulnak az életben. Én megtaníthatom neki a matekot\ az udvarias viselkedést, de a szociális életben való létet azt neki kell megtapasztalni, megérezni,így nagyon remélem a kormány nem fog variálni semmit. Kicsit sok, hogy mióta újra itthon van minden gyermekem, folyamatosan kuncsorognom kell a főnökasszonyomnak, hogy engedjen el hamarabb, hogy tudjak foglalkozni tanulni velük, nekem is be kell vásárolnom, főznöm kell, takarítanom, de ez már kicsit sok, hogy napi 3-4 vagy több órát dolgozok itthon ,, tanárként". Ez a fizetésemen is meglátszik és sajnos nem vagyunk eleresztve... Tavaly épp elég volt ezt csinálni majdnem 3 hónapig, az apuka még többet dolgozik, a nagymamákat nyilván féltjük, nem merjük a gyereket rájuk hagyni.

Megkérek szépen minden pedagógust, hogy próbáljon ezzel a helyzettel megbarátkozni, tudván azt, hogy fontos ez az alsós gyerekek számára, valamint adjanak hálát amiatt, hogy Önök már most megkapták a védőoltást. Ugyanezt facebookon is leírtam kommentben, jó sok lehordást kaptam is érte, de látni kell az anyukák helyzetét is. Hálisten a suliban nagyon tudatosan végezték a takarítók a dolgukat, minden óra után minden terem kilincsét lefertőtlenítették, lázmérés volt minden reggel, ezután sem lesz másképp.


2021. ápr. 17. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
87%
Mantrázzuk még ezt a témát kicsit, mert egyáltalán nem unalmas. Ja, de!
2021. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!