Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor jönnek ki a ponthatárok?...

Mikor jönnek ki a ponthatárok?(középiskola)

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Az érettségi után bőven. A pontjatár ugye az utolsó felvett ember pontszáma. Tehát ha pl felvesznek 200embert egy szakra, akkor a 200.Legjobb ember pontjai alkotják a ponthatárt. Szerintem úgy lesz, higy lesznek idén nagyon jó és nagyon rossz érettségik. Valaki jól viselte az online, van aki nagyon rosszul. Lehet benne szerintem reménykedni, hogy pl mérnöki szakokra lesz mondjuk 150hely. Abból kb 50-60embernek lesz magyon jó érettségike (pl 90+os emelt matek meg mondjuk 90+os fizika stb.), aztán egy szakadék, és a vége fele már ilyen 4-es emelt érettségiseker is felvesznek.. erre ne alapozz, de nekem ez hangzik reálisnak (hasonlóan orvosinál is, van akinel rohadt jó lesz a kémia biosz emelt, de az utosló pár ember lehet becsúszik egy 50-55%-kal, ha a többi jó lett). Szerintem egy olyan 5-10ponttal lesz kevesebb mint szokott
2021. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!