Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem ahol a...

Van olyan egyetem ahol a levelező képzésen tanulóknak nem kell bejàrni csak vizsgákra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van olyan egyetem ahol a levelező képzésen tanulóknak elég csak a vizsgára bemenni? Ahol nincsenek heti szinten órák jelenléti oktatással.

Én külföldön élek és dolgozom. Szeretném elvégezni a pénzügy és számvitel szakot. Magyarországon jártam iskolába, az egyetemet is ott szeretném elvégezni. Most 20 éves vagyok, jövőre szeretnék majd belevágni. A munkám mellett tudnék időt szakítani tanulásra, online órákba is be tudnék csatlakozni, de sajnos bejárni az egyetemre nem tudnék csak vizsgára utaznék oda. Megoldható ez így vagy lehetetlen? Már voltam magántanuló és van tapasztalatom távoktatásban, menne nekem.


2021. ápr. 19. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet, munka miatt még egyéni tanrendet sem.
2021. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Levelező oktatásban nem kell feltétlenül részt venni az órákon. Ott figyelembe veszik, hogy a diákok jó része dolgozik.
2021. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kodolányi János Gazdálkodási és Menedzsment hírdet távoktatást külföldön élőknek. Vajon aki külföldön szeretne dolgozni egy magyarországi diplomával, ott mennyire számít, hogy azt a BGE, BCE, ElTE vagy egy kevésbé kedvelt KODO-n szerezte? Vagy egyáltalán nem ismerik ezeket?
2021. ápr. 19. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
2.! Ez nem igaz, az órák tömbösítve vannak és hétvégére esnek.
2021. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Így igaz ahogy a 4es írja. Nekem a legtöbb hétvégi órám pénteken van és nem Szombaton. Elég szomorú, hogy a 21.században nincs olyan lehetőség levelezőn hogy online tanuljon a felnőtt dolgozó ember. Vizsgára meg legfeljebb bejárna. Amúgy jelenléti oktatás alatt is a tanár által elkészített diasort írjuk le, hallgatjuk a magyarázatát, szóval dettó az mint itthon. Csak nagyon nem mindegy hogy több száz km-t utazom az áhított szakért mert szeretnék tanulni.
2021. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
4! Levelezőn járok, nagyon - nagyon ritkán van katalógus. Akkor sem azért, hogy ellenőrizzék ki van ott, hanem hogy az oktató le legyen fedve.
2021. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6, szintén levelezőn járok és minden alkalommal van katalógus. Az osztályozásnál, vizsgára bocsátásnál is igencsak figyelik hogy ki mennyit hiányzott.
2021. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!