Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az elte vidéki karairól egy...

Az elte vidéki karairól egy félév után átlehet jelentkezni? Pszicho szak

Figyelt kérdés

Szombathelyről Bp-re. Sehol se találtam infót csak arról hogy más intézményből mi kell ahhoz hogy átvegyék az embert.

2 lezárt félévet kér a más egyetemről átvettektől

Azonos egyetem vidéken lévő campusával mi a helyzet?

Első félév után át lehet jelentkezni?



2021. ápr. 24. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos én ezt többféle módon tudom értelmezni.

Az van, hogy mindennek meg kell felelni, vagyis kell a két befejezett félév és másik intézmény hallgatója is kell legyél (+kredit, tanulmányi átlag stb stb). Kérdés, hogy az egyetem mint számít másik intézménynek...

Viszont ha elsőéves vagy, akkor most érdemes kikérned mindent, mert akkor most nyáron kell leadnod az átjelentkezést, azzal lesz meg a 2 teljesített félév. Mindenek előtt írj/hívd fel a to-t, ők tudnak ezzel kapcsolatban pontos tájékoztatást adni.

2021. ápr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közeli baratrol van szo, de mondom kiirom. Irunk emailt es koszonom!:)

Sajnos Bpre nem lesz eleg pontja es atszeretne jelentkezni

2021. ápr. 24. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Huh, sajnálom, hogy már most tervezi, hogy átmegy Bp-re. Én most vagyok elsőéves Szombathelyen pszichológia szakon, vannak Budapestről is diákok és nagyon szeretjük. Nagyon jó a környezet és a tanárok. Vannak bpi oktatóink is egyébként. Például együtt tanuljuk velük a statisztikát és az idegtudomanyt is. Szerintem mindenképpen adjon egy esélyt Szombathelynek, ha lesznek orientációs napok akkor mindenképpen vegyen részt rajtuk. Sok sikert kívánok és ha van bármi kerdesetek keressetek, írjatok nyugodtan. Azt sajnos nem tudom, első év után, hogy a lehet átjelentkezni, én úgy tudtam, hogy nézik, meg volt e eredetileg a pontod. Másrészt azt is figyelembe veszik, hogy van e állami helyük amit fel tudnak tölteni.
2021. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Budapesti, és nem szeretne vidékre menni. Igazából nem cáfolom hogy jó lenne, de pestiként lekerülni, párja is Bp-n van stb
2021. ápr. 26. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Mindenféle átvételnél elvárás a két lezárt félév, így leghamarabb az első év után tudna átjelentkezni.


A másik dolog:

"a másik felsőoktatási intézményben teljesített felvételi eredményei alapján felvételének évében felvételt nyerhetett volna a PPK azonos szakjára/tagozatára."


tehát ha idén nem éri el a ponthatárt, akkor nem tudna átjelentkezni, mert kitétel, hogy elég pontja lett volna eredetileg is, csak nem oda ment.


[link]

2021. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!