Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 1848-49-es forradalom van...

Ha 1848-49-es forradalom van esszének a középszintű érettségin töriből, akkor az 1849 előtti vagy utáni témának számít?

Figyelt kérdés
Lehet hülye a kérdés, de nekem idéndre sanszos ez az esszétéma, de nem tudom, hogy melyik korszakba sorolják, tippre 1849 előttinek számít de nem tudom.

2021. ápr. 26. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1849 előttinek számít. Minden ami a szabadságharc után jött az számít utána (tehát a kiegyezés az első esszé téma közép szinten ami 189 utáni)
2021. ápr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ami 1849 utáni*
2021. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2021. ápr. 27. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez olyan köztes, szóval szerintem ezt is odaírhatod.

Akár egy új kezdetnek az eleje; vagy egy régi korszaknak a vége

(Én nem tudom, nem vagyok túl nagy történelemtudós. Viszont szerintem, ha tudod az évszámot, az már rendben van; tehát nem kell így besorolni, hogy előtti-utáni. [Nem tudom,létezik-e ilyen felosztás egyáltalán tudomány tekintetében (töritudósok beszélnek -e így róla, ők felosztják-e).] Szóval tehát ez pont egy korszaknak a határán volt, és akkor tehát nem feltétlenül kell besorolni az egyikbe se, ez valaminek a kezdete lehetett. Tehát pont a határ, egy vízválasztó; tehát ezt szerintem nem kell sorolni ide-vagy oda; hanem ez pont maga az az esemény; egy határesemény. Ami akár úgyis nézhetjük, hogy a kettő között van; mert az elsőnek már a vége volt (vagy a végét elégelték meg; és ez után következett; vagy pedig egy következő korszak eleje sem még, mert az majd utána következett. ) Nevezhetjük akár nyitánynak is,de pl inkább szerintem szóval ez volt maga a határ, a kettő között. Tehát ez akkor lehet, hogy senem egyiknek a vége, senem a másiknak az eleje. Hanem ez még csak egy ilyen "előzetes"-mint a filmeknek a trailerje-, egy beharangozó. Tehát a vége után, a nyitány előtt; de mondjuk tehát lehet ezt a vége lezárásának tekinteni. Tehát akkor így meg nekem inkább a korszak vége talán, mert ez zárta le, ezzel vetettek véget neki .( de még1x mondom,nem vagyok jó töriből.)

2021. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4, gondolom akkor még nem is érettségiztél töriből. Nem nekünk kell bekategorizálni, hanem a 4 esszéből 2-t kell választani, különböző korszakokból. Tehát ha valaki arra készül, hogy 1849 előtti magyar történelem hosszú esszét és 1849 utáni egyetemes történelem rövid esszét választ, az ezekből fog fokozottan készülni. Ezért született a kérdés.
2021. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Á, értem, köszönöm. Érettségiztem egyébként, csak már ezer éve volt.
2021. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*én nem vagyok benne a tananyagban, ez csak egy szófordulat volt, hogy "1000 éve":). 10 éve érettségiztem. :)
2021. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, azóta sokat változott az érettségi rendszer. :)
2021. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!