Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogy lehet, hogy...

Szerintetek hogy lehet, hogy a tavalyi volt az eddigi legmagasabb ponthatára a pszichológia szakoknak?

Figyelt kérdés
Tavaly nem volt szóbeli érettségi, én akkor arra számítottam, hogy alacsonyabbak lesznek a ponthatárok. Pl. 2017-ben pedig szokatlanul alacsonyak voltak a pszichológia szakoknál, nem is értem miért. Tudom, ez csak spekuláció, de idén ti mire számítotok?

2021. ápr. 27. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy érettségi időszakban nemcsak az adott érettségiző korosztály pontszáma számít. Bárki jelentkezhet, akinek van érettségije pl: 2018/17/16-ban érettségizők is. Gondolom sokan megragadták az alkalmat, hogy hátha a most felvételizőknek kevesebb lesz a pontjuk, mivel nincs szóbeli. A pszichológia egy nagyon népszerű szak, nagy a túljelentkezés, igy nem meglepőek a kiugró pontszámok sem.
2021. ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

#1 ez annyira nem állja meg a helyét, mivel jelentkezni hamarabb kellett (február közepén), mint hogy az érettségi lebonyolítása kiderült volna (április közepén).

Egyébként sokaknak előny volt a szóbeli hiánya (pl nekem is). Így nekik jobb lett, mivel sok volt a jelentkező, így ilyenből több volt köztük. És ők jutottak be.

2021. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatárokat nem az iskola, hanem a jelentkező diákok "alakítják". Minél jobban sikerül az érettségi adott évben, annál magasabbra tolódik a ponthatár.


Szerintem idén is maradnak magasan, azért, amit 1-es leírt. Idén már lehet arra számítani, hogy sokan megpróbálják, hátha a szóbelis érettségijükkel több pontjuk lesz, mint a frissen érettségizőké.

2021. ápr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett volna a tavalyi kiugró? Elte, Károli kB úgy alakult ahogy előző két évben, a Pázmány ugrott meg kicsit. Már nappali tagozaton. Szerintem idén sem lesz nagy változás, talán Pázmány kicsit le fog menni, idén többen jelentkeztek a Károlira mint tavaly, a Pázmányra meg kevesebben.
2021. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-n nem lett magasabb, sőt ez volt mostanában a legalacsonyabb ponthatár 2017-et leszámítva. Több embert is vettek fel, mint pl. 2019-ben.

A Károlira egyetlen ponttal kellett több, mint a korábbi években.

A Pázmányon folyamatosan nő a ponthatár néhány éve, de kicsit kevesebb embert is vesznek fel, úgyhogy szintén semmi különös nem történt.

Akik erre a szakra felvételiznek, azok valószínűleg alapjáraton jó tanulók, úgyhogy a szóbeli nem hiszem, hogy olyan nagyon befolyásolná az eredményeiket (nekem is csak az emelteknél számított). Vagy legalábbis változó, hogy kinek ront, kinek javít az eredményén, szóval nem lesz egy nagyon drasztikus, egyirányú változás a ponthatárokat illetően. Úgyhogy idén sem számítok túl nagy meglepetésekre (+/- 5 pontnál nagyobb változásra). Összességében inkább fog szerintem csökkeni, mint növekedni, de aztán sose lehet tudni. Sok sikert, ha érettségi és felvételi előtt állsz!

2021. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 90% lett az irasbelim, ezen a szóbeli csak rontott volna.

Magas százalék esetén már egy két pont levonás szobelin nagyon sokat jelent. Egy rossz erettseginel tudsz vele javítani rendesen, de a pszichologiara rengeteg pont kell, eleve jól írjuk meg az érettségit. Én örültem, hogy nem volt szóbeli, fel is vettek az ELTE-re. Én össze is tettem a két kezem, hogy nem kell azon is izgulnom. Szerintem egy kicsit csacska felfogás, hogy a szóbeli olyan sokat javítana....

2021. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért a 90% írásbelin egy hibátlan szóbeli még 3%-ot javíthat, én kifejezetten nem örülök neki, hogy nem lesz szóbeli, mert egész évben úgy készültem hogy lesz és megtanultam az összes emelt biosz témakört (99 van belőle). A magyar emelten szintén rengeteget tud dobni egy jó szóbeli, főleg hogy az átlag nem írja meg 90%-ra.
2021. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Aha, csak, hogy nem dobálják a 100%-ot a szóbelire, de örülök, hogy te erről nem tudsz. Én megtapasztaltam, hogy milyen volt 3%-ot veszíteni az első érettségimnél irodalomból a szobelin mivel olyan kacifántosan kérdeztek bele mindenbe, hogy arra senki nem tudott válaszolni. Fel sem vettem 2019-ben, ezért kellett újra érettségiznem 2020-ban. És igen, kívülről fujtam a tételeket, tényleg azt hittem, hogy szuperül felmondtam az egészet... aztán pofáncsapás ert rendesen
2021. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!