Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Public Relations (PR) szakirán...

Public Relations (PR) szakirányról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány szakon tanulok jelenleg, és szakosodást kellett választani. Amiből lehetett választani, ez volt a legszimpatikusabb, be is kerültem rá. Van itt olyan aki végzett ilyen szakosodással, esetleg ezt tanulja? Mik a tapasztalatok?

2021. ápr. 27. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Kommunikáció és médiatudomány = büfé és ruhatár


Ha nagymellű csinos lány vagy akkor valamelyik multi HR osztálya lesz a jövő ha nem akkor nemtom... meki vagy valami.

2021. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok az XD de akkor bebizonyosodik a megérzésem hogy nincs túl sok fantázia ebben a szakban
2021. ápr. 27. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, amilyen HR-esekkel találkoztam eddig, mind kövér 40-es megkeseredett Karen volt.

Tehát nyugi, nem kell csinosnak lenni, de megkeseredettség lehet, hogy elvárás. xD

2021. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem és milyen szakirányok vannak még?


Próbálj meg az online média felé menni inkább, például METU-n az Integráltra (nem ismerem a METU-t belülről, most néztem meg a szakirányokat). A PR az mindennek a része, jön magától, egyetemen ezt nehéz tanulni. Inkább valamilyen skillt tanulj, például nagyon profi videókat készíteni, Facebook/Instagram/Tik-tok kampányokat szervezni. Fontos, hogy szerezz gyakorlatot, sürgősen szerezz gyakornoki helyet, ha még nem lenne. A büfé-ruhatár szakozókkal ne foglalkozz, arra törekedj, hogy rendesen tanuld meg a szakmát és tudj letenni egy pici portfóliót az asztalra (például pár kampányt amit te készítettél, vagy vlog-sorozatot stb. stb.). Sürgősen kezdj el Facebook Ad és Google Ad certifikációkat szerezni. Nagyon jó ötlet megtanulni kicsit honlapot is fejleszteni, legalább Wordpressben tudj összerakni egy kampányoldalt. Az is iszonyú hasznos, ha tudsz profin fotózni, profi videókat készíteni, menedzselni egy YouTube csatornát stb. Nagyon érdekes szakma ez, de rendesen oda kell tenned magadat azért, hogy valamivel lenyűgözd a cégeket.

2021. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ui: ismerek csajt, aki ezen a szakon végzett. Hiába 40+ éves, ami azért már elég túlkoros a magyar munkaerőpiacon, felteszi bárhova a CV-jét és a következő héten három interjúja van egyből... annyit csinál, amit te is megtehetsz, hogy képzi magát állandóan, otthon van google- és facebook kampány menedzsmentben, de a technikai szinten is (meg tud tervezni vagy terveztetni egy bannert, le tud vezetni egy sokmilliós kampányt, ért a metrikákhoz, tud egy Wordpress landoló oldalt összetenni...). Vannak emberek, akik ezeknek a skilleknek a töredékéből is vidáman megélnek, és ha komolyan ráfekszel akkor te is nagyon sikeres lehetsz.


Annyi még, hogy érdemes nagyon komolyan ráfeküdni a fogalmazásra, nyelvi készségekre, ha nem tudsz full folyékonyan angolul akkor arra is, mert messziről lerí ha egy kommunikációs jól tud fogalmazni.

2021. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!