Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki önhibáján kívül...

Ha valaki önhibáján kívül késik az érettségiről (pl. MÁV "gyorsasága"), ő csak októberben pótolhatja a vizsgát?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Legkésőbb a kezdés előtt 30 perccel meg kell jelenni és a te felelősséged belekalkulálni a forgalmi dugót, vonatkiesést stb.
2021. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre számítasz és tudod, hogy megtörténhet, akkor 1 órával előbb légy ott a helyszínen
2021. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Elkésni nem lehet "önhibáján kívül".

Mindenki azért késik el, mert nem indult el időben, és ez az ő hibája! Az érettségire úgy indulj el, hogyha kimarad egy járat, vagy egy órát késik a vonat, vagy valahol baleset és dugó lesz, akkor is odaérj időben!

2021. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem, majd jól megvárnak és miattad veszít mindenki fél órát a drága idejéből. Megérkezel, kiderül, hogy még hiányzi valaki, őt is megvárjátok. Az idő csak letelik, semmit nem tudtatok csinálni. Hurrá, mindenki megbukott önhibáján kívül.
2021. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Én még régebben jártam így a szintemelőmnél (kb 7 éve), csak volánnal történt baleset miatt. Kértem a sofőrtől igazolást, adott, amit bemutattam a vizsgahelyen, ahová egyből mentem, amint tudtam. Ők telefonáltak és leülhettem megírni módosított időrenddel, azaz magyarul megkaptam a plusz időt, amit késtem (ez kb 30-40 perc volt). A néni akkor azt mondta, hogy ha nem írhatom aznap, akkor is fognak pótvizsgára időpontot küldeni, de ez csak később lesz, de szóbeli előtt.
2021. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha ez a történet akkor inkább menj biztosra, szállj le azonnal arról a vonatról és kezdj stoppolni.


Én nem szoktam stoppost felvenni de ha érettségi napján látnék diákot stoppolni fixen megállnék neki és elvinném még ha kerülnöm kell is.

2021. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Idén nincsen pótvizsga. Igazolást feltétlen kérjél ilyen esetben, ha nem késtél nagyon sokat, akkor van esélyed (talán)
2021. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vírus miatt idén senkinek nem adnak pót időpontokat.
2021. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!