Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miről szóljon a szakdolgozatom...

Miről szóljon a szakdolgozatom? Miről írjam?

Figyelt kérdés

Sajnos az egyetemem ebben nem nagyon segít, persze más semminyre sem fontos dolgokat küldöznek, de ilyeneket nem küldenek. Én bölcsészhallgató vagyok, angolt tanulok, és fordításra specializálódtam. Őszintén fogalmam sincs, hogy mit fogok beírni témának mert kisebb gondom is nagyobb, meg ugye nem is nagyon gondolkodtam ezen.

Arra gondoltam, hogy mondjuk a Jóbarátokkal vagy a Queen együttessel kapcsolatban valami, de fogalmam sincs, hogy milyen angol vagy fordítói szemszögből közelítsem meg.



2021. máj. 3. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Fart compilation
2021. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Bármiről, ami érdekel, és kicsit és kapcsolódik a szakodhoz.

Néhány "sablontéma":

X és Y dolgok összefüggése Z fényében

X hatása a tudományterület modernkori állására

X Y-ra gyakorolt hatása


A Queen-nel kapcsolatban pl meg lehet vizsgálni, hogy a kor nyelvi hatásai mennyire jelentek meg a dalszövegekben, főleg, ha keresel még egy együttest (célszerűen nem amerikait, de angol nyelvűt), és akkor szép kis összehasonlítás keletkezhet.

2021. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es isteni ötleteid vannak! én ilyenekre nem is gondoltam
2021. máj. 3. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk voltak témák amiből lehetett választani.
2021. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!