Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyar érettségi?

Emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Kinek hogy sikerült? Csak szerintem volt sokkal egyszerűbb, mint a tavalyi?
2021. máj. 4. 12:52
 1/1 anonim válasza:
100%
Szerintem is könnyebb volt, ha már a töri és a matek nem... Pont aznap reggel néztem át a toposzokat, úgyhogy jól jött ki, bár most a szokásosnál több köze volt a kérdéseknek a szöveghez, a legtöbb feladatra ott volt a válasz. A reflektáló szövegalkotás témája is tetszett, de ez a vers... Nem tudom ki tudott több, mint 400 szót írni, a végén már nagyon rizsáznom kellett, hogy meglegyen. Te hány szót írtál a verselemzéshez és a reflektáló szövegalkotáshoz? Megnéztem a megoldókulcsot, a műveltségi feladatsorban a 40-ből 20 pontom már biztosan van, a kifejtős feladatokat nem számoltam bele, mert kérdéses miket fogadnak el. Volt az a feladat, ahol vers részletek voltak, és be kellett írni hanyadik bekezdésben írnak a toposz ilyen funkciójáról, idézettel kellett alátámasztani, nekem ott csak a bekezdés számai a jók, de mind a négy, nem tudom arra lehet-e részpontot adni, de a biztonság kedvéért úgy számoltam, hogy nem adnak rá egy pontot sem. Az a baj, hogy nem a saját, hanem egy másik iskolában írtam, egy másik városban, nincsenek jó tapasztalataim ezzel. Az előrehozott angolt is egy másik iskolában írtam (nem ugyanott, mint a magyart, hanem a városunkban, a "konkurenciánál", a másik legerősebb középiskola a városunkban, ezért folyton megy a versengés) és a feladatsorban nem volt hiba, a levélben pedig rögtön találtak, mert azt nem megoldókulcs alapján javítják, hanem saját kedvük szerint :) Egy rosszul használt szóért -2 pont. Ilyenekkel lett 96% az írásbeli, aztán a szóbeli még 2%-kal rontotta le, pedig bent voltam az egyik oda járó diák szóbelijén, neki 100%-os lett, pedig szerintem rosszabb volt, mint az enyém. Nagyon remélem, hogy mivel ez az iskola nem áll "háborúban" az enyémmel, így igazságosan fogják pontozni. Így 60-70%-ra számítok.
2021. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!