Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri egyetemre menni, több...

Megéri egyetemre menni, több nyelvből nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Több lenne a fizetés?

2021. máj. 5. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ mi a célod.

Vannak olyan szakmák, amik csak egyetemmel szerezhetőek meg, ott kénytelen vagy. Ha te tudsz olyat, amihez nem kell egyetem és te el tudsz benne jól helyezkedni, akkor nem kényszer.

Több nyelvvizsga meg szerintem alapjáraton egy plusz. Mindenhol hasznos, ha több nyelven tudsz beszélni és erről van is papírod.

2021. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
A nyelv tanulás sose rossz, de amúgy ha egyetemre mész attól nem kell tudnod vagy 2 holt nyelvet meg 3 ma is használatosat.
2021. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Sok helyen a papirokkal együtt emelkedik a pénz is.. Anyukám csak azért tanult meg olaszul mert úgy közel 50.000-el emelkedik a fizetése. A nyelvtudás sosem kár az egyetem meg attól függ milyen céljaid/terveid vannak.
2021. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!