Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezhetek 10. osztályos...

Átjelentkezhetek 10. osztályosként is a Kisképzőbe?

Figyelt kérdés

8. osztályosként nem sikerült felvételiznem a Kisképzőbe. 9. osztályban, azaz idén átjelentkeztem az intézménybe. Sajnos idén is elutasítottak.


Mindenképpen a Kisképzőben szeretnék tanulni. Ennek egyéni oka van. Jelenleg egy másik művészeti szakgimnáziumban tanulok, de ki akarok onnan kerülni. Magamtól aktívan tanulok és folyamatosan fejlesztem magam a művészetekben. A tanulmányaimmal nincsen probléma, hiszen 4,8 feletti az átlagom. Az a célom, hogy a lehető legjobb lehessek a művészetekben.


Elolvastam a felvételi- és az átjelentkezési tájékoztatót is. Sajnos nekem nem tiszta, hogy a 9. évfolyam felett is lehetséges lenne az átjelentkezés? Tetőzi a zavaromat, hogy a felvételi tájékoztatóban csak a 9. osztályos, de nem művészeti iskolából átjelentkező diákokról van szó. Én művészetiből mennék át és 10-esként.


Az átjelentkezési lapon nem szerepel megkötés, hanem egy kérdés, hogy hajlandó vagyok-e Y évfolyamosként megismételni az utolsó évemet. A tájékoztatók kisebb eltérése miatt bizonytalan vagyok. Abban gondolkodok, hogy lehetséges és sikeres átvétel esetén megismétlem a 10. évfolyamot. Nem akarok lemaradni és hajlandó vagyok évet ismételni.


Először ezen az oldalon akarok utána járni a kérdésemnek. Később másoknak is haszna lehet a kérdésből. Az iskolával fogok beszélni, de már nem ebben a tanévben. Addig online érdeklődök, hogy mi a felállás.


- Mindenképpen le kell mondanom a Kisképzős tanulmányi álmomról, vagy van lehetőségem?

- Milyen áldozatokkal tanulhatok a Kisképzőben? (Példa: kötelező a 9. és 10. évfolyam megismétlése is)

- Inkább fogadjam el, hogy tehetségtelen vagyok és ne próbálkozzak többé?


Előre is nagyon szépen köszönök minden egyes választ!



2021. máj. 6. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én csak ilyen kis kósza információkkal tudok szolgálni, amelyek nem feltétlenül igazak. Azt hiszem 10.osztályból is át lehet jelentkezni, de akkor is 9-től kell kezdened. De ne rám hallgass!!! Igazából azért írok, mert feltűnt ez a mondat a kérdésedben. -> "Inkább fogadjam el, hogy tehetségtelen vagyok, és ne próbálkozzak többé?" Figyelj, bár a kisképző egy remek hely sok tehetséges emberrel, de ha nem vesznek fel az nem feltétlen azt jelenti, hogy tehetségtelen vagy. Persze lehet valóban azt jelenti, de véleményem szerint még elég fiatal vagy ahhoz, hogy ragaszkodj az álmaidhoz és próbálkozz. Ha a kisképzőbe nem vesznek fel tanulj tovább máshol, az egyetemig még rengeteget fejlődhetsz. Kissé zavaros a megfogalmazásom, mert gyakorlatilag félálomban írom ki ezt a választ, bocsi. De tudnod kell, hogy még nem éri meg feladni az álmaidat! Majd ha 30-40 évesen se fog menni, nem tudsz majd elhelyezkedni, ott már fel kell adni, de még korai.. Minden esetre sok sikert a továbbiakban! :)
2021. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!


Ugyan csak kósza info, de 10. osztályt kijárni, aztán megint 9-től kezdeni a gimit… Necces, mit ne mondjak. Még körbe koslatok, hogy mi a helyzet.


Kedves, hogy aggódsz! Azért írtam a “fogadjam el, hogy tehetségtelen vagyok?” részt, mert újabban ez ijesztget. Magyarországon azt látom, hogy az oktatás megakadt egy szinten. Ez nem leszólás akar lenni, viszont mivel én ezt gondolom, emiatt nem vagyok bizakodó. Kerestem magántanárokat is, de egyikőjük sem szimpatikus - sajnos kóklereket látok össz-vissz. Még az iskolai rajztanárok sem visznek előrébb, hanem letudják a “rajzold le ezt” paranccsal. Ez önmagában nem baj, hiszen a megfigyelés a kulcs. Ellenben nehéz önmagunktól ráérezni arra, hogy mi a hiba rajzolás közben. Rengeteg online anyagot és könyvet találtam, de ott meg az egyirányú kommunikáció a baj. Honnan tudom biztosan, hogy tényleg tudtam fejlődni? Ki adja a visszacsatolást? Ki “terelget”? Ezt (még?) igényelem. A hallottak és látottak alapján a Kisképzőben nem lenne ezzel gond. Ezért is ragaszkodok ehhez az intézményhez.


Illetve, a 8-os bukott Kisképzős felvételim után lejtőn vagyok. Nem érzem azt, hogy elég amit csinálok. Nem élvezem az alkotást, mert az van bennem, hogy nem jó. Nem jó, hiszen 2-szer is kidobtak. Sokszor elkap a félelem, hogy egyetemre sem vesznek fel, hiszen a Kisképző is kidobott a francba. Nyilván nem függ össze a 2, de valahol megvan a párhuzam. Az a pláne, hogy a családtagjaimon túl nincsen más, aki visszacsatolást adna. Legyen az bárki. Keresem az embereket, de vagy elfelejtenek engem, vagy csupán töltelék szavakat kapok tőlük.


Most meglátom mi lesz, addig is kutatok. Lehet az lesz a legjobb, ha abbahagyom az egész művészeti irányt, hiszen nem érdekli a kutyás se amiket csinálok (tanárok, baráti kör, család, iskola).


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál!


Köszönöm a jókívánságodat!

2021. máj. 6. 12:06
 3/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én idén jelentkeztem át 9.esként egy sima gimiből. Szerencsére fel is vettek oda ahova szerettem volna menni. Én nem próbáltam meg 8.ban, akkor még nem is álltam volna rá készen. 1,5 évig készítettek fel a Corvin rajziskolában. Csodás tanárok, remek hangulat és biztos siker a felvételinél. Én úgy tudom lehet átjelentkezni 10.esként is de tényleg újra kell járni a 9.et is hacsak nem teszel különbözetit mindenből. Gondolom szak is. Egyáltalán ne érezd azt hogy esetleg tehetségtelen vagy. A kisképző nagyon nagyon erősen kiválogatja hogy kiket vesz fel. És sokszor nem tudni mi szerint döntenek. 1,5 év a corvinban és 1.helyen vettek fel. Tényleg megéri a magán rajzsuli!!!! Nem egy nagyon olcsó hely de hasznod lesz belőle nagyon! Sok sikert neked és bármi kérdésed akadna írj privátban, szívesen segítek!!

2021. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik Válaszoló!


Elnézést, hogy csak most válaszolok!


Köszönöm szépen, hogy írtál!

Privátban meg foglak keresni néhány kérdéssel!


A Kisképző nagyon erős válogatása nekem elegendő indok a hiányosságomra. Bízok az iskola oktatásában, ezért nem zavar a komoly szortírozás. Elköteleztem magam, hogy profi akarok lenni és kell egy szint, hogy lássák bennem a lehetőséget. Gyakorolok tovább. Ha a Kisképzőt akarom, akkor azért komolyan is tennem kell. Na meg: 3 a magyar igazság.


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm, hogy írtál nekem!

2021. máj. 7. 12:34
 5/6 A kérdező kommentje:

Frissítés:


Megvan a kérdésemre a válasz!


A Kisképző pedagógiai programjában (2019-es) taglalva van a lehető összes téma. Az átjelentkezés is.


Más érdeklődőknek leírom, hogy mit tudtam meg:


- Ha művészeti iskolában tanulsz, akkor bármilyen évfolyamon át tudsz jelentkezni különbözeti vizsgával.


- Ha nem művészeti gimnáziumból mész át, akkor csak 9. évfolyamosként tudsz jelentkezni, mert ekkor kérhető az év megismétlése (hiszen elképzelhető, hogy ismételni kell).


Akit részletesen, szó szerint érdekelne a dokumentum, az írja be a keresőbe, hogy “Kisképző pedagógiai program” és az első találatok között meg is találja a doksit!

Minden szerepel benne!


Utólag is nagyon szépen köszönöm minden egyes válaszolónak!

2021. máj. 7. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!! :)
2023. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!