Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondolsz a TF sport és...

Mit gondolsz a TF sport és rekreáció szakról (alapképzés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Szeretném értékelő véleményeteket kérdezni a Sport és Rekreáció szakiránnyal kapcsolatban. Elsősorban alapképzésről (BA), levelező szak véleményezése érdekelne.



Nem marketingszövegek érdekelnek, hanem a valós tapasztalatok, így a jó és a rossz oldalak egyaránt érdekelnek.



Nyugodtan fejtsétek ki a véleményetek, de pár pont (a teljesség igénye nélkül), ami érdekel:



- mennyire könnyű bejutni és bentmaradni az egyetemen?


- a diplomához milyen nyelvvizsgát kell felmutatni?


- milyen az osztályközösség?


- milyenek az órák, mennyire gyakorlatiasak?


- milyen főbb tárgyakat tanultok/-nak az érintettek?


- milyennek értékeled az elvárásokat? milyenek a ZH-k, vannak-e szóbelik, mennyire korrekt az osztályzás?


- milyen a tanárok és a diákok hozzáállása? milyen a tanárok pedagógiai készsége, milyenek emberileg?


- milyen az ösztöndíjak rendszere?


- mennyire átláthatóak a papírügyek? könnyen el lehet mindent intézni?


- milyenek az UV és a TUF-lehetőségek?


- mennyire állja meg a piacon a helyét a képzés? könnyen el lehet helyezkedni?


- azzal a képzéssel, amit kaptok (kaptatok), milyen munkákat, feladatköröket (és hol) lehet elvégezni, betölteni?


- stb.


De ha úgy egyszerűbb: mi az az 5 jó és rossz dolog, amit kiemelnétek a képzéssel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 7. 14:46
1 2
 1/11 palfydanka ***** válasza:
80%

Neharagudj, én nem akarlak megbántani, de felénk ezt a szakot büfészaknak hívják

Nemtudom mennyire igaz amúgy, de úgy tudom nem túl nehéz, ponthatár kb 390-410 között mozog

2021. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem bántasz meg!

Most előzetes felmérésben vagyok, s pásztázom, melyik képzésnek mik az előnyei és hátrányai.


Mi alapján gondoljátok büfészaknak?

2021. máj. 7. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ismerősöm, aki ezt végezte el, igaz nem a TF-n hanem a győri egyetemen és jelenleg futárként dolgozik inkább, a szakmában nem tudott/akart elhelyezkedni és a fizetés miatt is jobban megéri neki így.
2021. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Vajon mi kell ahhoz, hogy valaki sikeresen el tudjon helyezkedni ebben a szakmában? Milyen lehetőségei lehetnek egy végzett fiatalnak?
2021. máj. 8. 21:29
 5/11 palfydanka ***** válasza:
1-es vagyok: elvileg én úgy tudom/vagyis nekünk úgy mondta a pályaszakértő stb./, hogy például ilyen sportközpontokban, wellness központokban, ilyesmi helyeken lehet elhelyezkedni. Egy emberről tudok aki itt végzett, ő ha jól tudom, most edző egy kézilabda csapatnál, bár ő kb 10-12 évig ott játszott, úgyhogy szerintem protekcióval kapta meg az állást.
2021. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azaz nwm túl jók a kilátások?

mik a fő tárgyak?

2021. máj. 8. 21:55
 7/11 palfydanka ***** válasza:
Nézd meg a TF oldalán hogy milyen tárgyaid lehetnek, és szerintem onnan tudsz tájékozódni
2021. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de direkt nem mentem fel az oldalra, mert fontos, hogy személyes érintettség alapján jussak információhoz, amiben benne vannak a jó és a rossz vonások is. A szakokról szóló oldalakon nyilván a negatív dolgokat nem fogják kihangsúlyozni; épp ezért kérdezek ezekről is.
2021. máj. 9. 16:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm ilyen diplomával luxusqva. Hivatalosan wellness hétvégéket tart…
2021. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, ez is érdekes információ.

Továbbiakban is várok még hozzászólásokat, akár pro, akár kontra.

2021. máj. 15. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!