Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE ETK szakon a ponthatárok...

PTE ETK szakon a ponthatárok milyenek lesznek 2021-ben?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy ezt nem lehet előre megjósolni ,de ötleteket szivesen meghallgatnék. Leginkább a gyógytornász szak érdekelne szerintetek. Azt tudjuk ,hogy ebben az évben többen jelentkeztek egyetemekre mint múlt évben, és ami engem elgondolkodtatott az hogy 2 évvel ezelőtti ponthatár ezen a szakon 380 valamennyi volt, a múlt évi meg 309 szóval nagyott csökkent, de múlt évben kb. 100-al kevesebben is jelentkeztek oda, de akkor is sokat csökkent, és szerintetek a mostani évben visszamegy 380 felé vagy marad inkább alacsonyabb?

És esetleg a Semmelweis gyógytornász szakáról mit gondoltok mennyi lesz a ponthatár, ott évek óta 425-440 között mozgott, szerintetek lesz csökkenés ott vagy pont hogy nagyobb lesz és a múlt évi 430 helyett magasabb lesz? Tényleg csak találgatások tudom jól, de vélemény?



2021. máj. 9. 12:32
 1/6 anonim válasza:
55%
Nem vagyok hozzáértő, de én a visszajelzésekből, meg úgy alapból az online oktatás miatt is azt gondolnám, hogy semmiképp nem fognak emelni a ponthatáron, mivel mindenkinek rosszabbul sikerült, mint kellett volna :/ persze biztos sokan vannak, akik így is fel tudtak készülni és ment is nekik, de a többség panaszkodott. És ugye a ponthatár az alapján lesz meg, hogy van x hely, amit be akarnak tölteni a jelentkezőkkel, és az utolsó helyen lévő ember pontjánál húzzák meg a határt. Ha mindenki elrontotta az érettségit, ez a határ feljebb semmiképp nem megy. Szerintem!
2021. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem gondolom, hogy még ez is csökkenne. Szerintem olyan lesz mint a tavalyi. Én azt tartom reálisnak, hogy 5-10 ponttal fog nőni, de lehet sokat mondok.

A 1,5 éve tartó online oktatás illetve a szóbeli hiánya nem nagyon volt kedvező.

De reméljük a legjobbakat! Én is örülnék ha olyanok lennének a ponthatárok mint tavaly :)

2021. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%
Idén több a jelentkező,én arra tippelek hogy nőni fog ,lejjebb kétlem hogy menne.(PTE) mondjuk egy 40ponttal szerintetek nőhet a ponthatár a gyógytornász szakra Pécsen idén?
2021. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

40 ponttal? Áh nem hiszem. Szerintem 10-15 pont. Vagy lehet annyi sem.

Azért a legtöbb érettségiző szerint nem volt olyan egyszerű az érettségi. Az meg külön lehúzza a dolgot, hogy javítani se lehet már szóbeli hiányában

2021. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, csak sokkal kevesebb embert vesznek fel, mint tavaly. Úgyhogy szerintem simán elképzelhető, hogy nő a ponthatár akár 40 ponttal is, hiszen 2019 és 2020 között több mint 70 ponttal csökkent. Most pedig kb. annyi embert fognak felvenni, mint két éve.

Ez szerintem a hármas válaszoló kérdése, válaszoltam is rá:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2021. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felesleges találgatni.

2 hónap múlva kiderül minden

2021. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!