Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elfogynak a támogatott...

Ha elfogynak a támogatott félévek és nincs meg a nyelvvizsgám, de sikeres záróvizsgát teszek, akkor a következő "félév" önköltséges lenne?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet a következő: ez az utolsó államilag támogatott félévem és júniusban záróvizsgázok. Sajnos a nyelvvizsgám nem felel meg a követelményeknek, így nem tudom átvenni júliusban a diplomám sikeres záróvizsga után.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor fizethetem addig a féléveimet, amíg nincs a kezembe a papír?



2021. máj. 11. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2021. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem végül is elvégzed csak nyelvvizsga miatt nem tudod át venni a diplomádat ha képzést elvégzed utána meg is fog szünni a hallgatói jogviszonyod
2021. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemt a záróvizsgával lezártad (ezért záróvizsga) utána nem lesz jogviszonyod ha akarod se. A záróvizsgával vége az egyetemnek, a diplomától függetlenül. Olyan ez mint az érettségi, gimnáziumot kijárod, megkapod a 4 éves bizonyítványt, azzal a gimnáziumot elvégezted, nem kötelező érettségizni.
2021. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
BA vagy MA? Miért nem jelentkezel gyorsan egy nyelvvizsgára? Minden héten vannak, egy B2 angolt simán megcsinálsz.
2021. máj. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem jelentkezel gyorsan egy nyelvvizsgára? "


Szerinted mégis miért nem jelentkezik GYORSAN egy nyelvvizsgára hm? Na mégis? Szerinted? nem lehet hogy tán azért mert nincs meg a felkészültsége? Ez fel se merül?


"egy B2 angolt simán megcsinálsz."


2 párhuzamos diplomával a hátam mögött az 5. próbálkozásra se lett meg az angolom, aztán jött a nyelvvizsga amnesztia és megkaptam a diplomámat.

ha az nincs azóta se lenne diplomám. én 6. alkalommal nem megyek angolra az fix.

2021. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

MA-n vagyok és németből van középszintem, de csak akkor fogadnák el ha szakmai, amúgy angol B2 a minimum.

Ha jól tudom a képzési idő másfélszerese alatt meg kell szerezzem a diplomát. Viszont arra nem találtam sehol infót hogy ha elfogy a támogatott félév, akkor terhel-e bármilyen költség.

2021. máj. 12. 08:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a záróvizsga akkor kész vagy, annyi, hogy a diplomát addig nem kapod meg, amíg nem mutatod be a nyelvvizsgát. Most gondold el, aki végzett majd 5 évvel később nyelvvizsgázik az fizet 10 félévet?
2021. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
5: hát nem tudom, mindenki más, de én már 14 évesen megcsináltam, és sokan mások is.
2021. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"de én már 14 évesen megcsináltam, és sokan mások is."


Sok - sok tízezer ember meg 30-40-50 évesen SE csinálja meg.

2021. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rég meg is kapták, mert szerencséjük volt, több mint 100E ember.
2021. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!