Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel jobb a BME az...

Mennyivel jobb a BME az Óbudai Egyetemnél?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az országban egyértelműen a BME a legjobb műszaki egyetem, de sajnos úgy néz ki, hogy elég csúnyán elrontottam az érettségit matekból és ezért nagy az esély, hogy nem kerülök be oda. Az azonban már biztos, hogy az Óbudai Egyetemen a Kandóra bejutok, elvileg azt olvastam róla korábban, hogy az országban ott a második legjobb a villamosmérnöki képzés, azért adtam be oda is a jelentkezésem. De nem igazán néztem utána rendesen annak, hogy pontosan mennyire jó az egyetem, mert elsősorban ugye a BME lett volna a cél. A kérdésem igazából az lenne, hogy mennyivel rosszabb minőségű ott a képzés? Észrevehetően van különbség egy a BME-n és egy az Óbudai végzett villamosmérnök tudása között? Vagy például külföldön értékelik, ha valaki a Kandón szerezte a diplomáját?

2021. máj. 21. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

BME-s vagyok. Ha tanulsz és értesz hozzá, akkor rendben lesz. Nekem itt szenvedés az egész és ki is égtem, az egy dolog, hogy kemény a BME, de nem éri meg, ha mentálisan megvisel.

A lényeg, hogy tényleg rendesen tanulj, jó az Óbudai is ehhez.

2021. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem jobb, csak más jellegű. A BME inkább akadémiai jellegű, rengeteg elméleti órával, az Óbudai meg inkább a gyakorlatra koncentrál.
2021. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A végén mind a kettő csak egy papír... Nincs jelentősége. Már pályakezdőként sem. 5 év meló után meg végképp. Senki rá se fog nézni a papírra.
2021. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön végképp nem érdekel senkit, hogy hol szerezted a papírod, nem is ismerik ezeket az egyetemeket.
2021. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó az Óbudai is, ne aggódj. Az is épp eléggé nehéz lesz, ott is van színvonal.
2021. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól boldogulok Kandós diplomával egy olyan munkahelyen, ahol rajtam kívül gyakorlatilag mindenki BME-s. Sem őket, sem engem nem érdekel ki hol diplomázott. A lényeg: érted-e amit csinálsz, el tudod-e végezni a munkát, képes vagy-e tanulni, fejlődni?

Csak rajtad múlik mit tudsz kihozni a képzésből.

Persze nagy átlagban a BME képzése több tudást ad, ez vitathatatlan. Viszont ez csak akkor számít bármit is, ha semmit nem tanultál magadtól a kötelezőeken felül.

Állásinterjún úgy is eldől ki az aki tudja, és ki az aki nem. Normális helyeken nem a papír számít. Az csak feljogosít valamire.

2021. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban használható tudásod kb. ugyanakkora lesz Kandósként, mint egy BME-snek, csak cserébe kisebb eséllyel kapsz idegbajt az egyetemen. Az első három félév nagyon nehéz. Utána, ha tanterv szerint haladsz, fokozatosan csökken a rajtad lévő nyomás, legalábbis a Kandón így van.
2021. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hétköznapokban valóban nagyon kevés olyan téma kerül elő, amihez egy Kandós ne tudna hozzászólni. Hát, három évente egyszer akár elő is fordulhat olyan. De akkor utánanéz.
2021. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

A felvett hallgatók miatt is van némi különbség. A BME-n a villamosmérnöki az egyik, ha nem a legnagyobb tömegszak, rengeteg hallgató van, így könnyű elveszni. Személytelen az oktatás, az oktatók emiatt (meg persze a hallgatók nem megfelelő felkészültsége miatt) Beszippanthat a közösségi élet, ami mellett megint csak nehezebb előrehaladni, csúszás nélkül végezni.

Az Óbudain pedig többen vannak, akik alacsonyabb képességűek (voltak a kezdetekkor), vagy kevésbé érdekli őket a tanulás, ezért lehet, hogy nehezebb motiváló közeget találni. (Onnan csak levelezőre járó ismerősöm van, ott ez még inkább jellemző.) Szóval ott emiatt könnyebb elkallódni. Cserébe ha kiemelkedő és elkötelezett vagy, valószínűleg jobban felfigyelnek rád az egyetemen belül, mint a BME-n, ahol akkor is csak ledarál a rendszer. A képzés második fele valószínűleg mindkét helyen jobb, személyesebb.

2021. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen lényegtelen. Annyira, hogy el se hinnéd. NAGY egyetemek Magyarországon nincsenek. Törpék között királynak lenni meg tökéletesen lényegtelen.
2021. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!