Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte szociális munka szakáról...

Elte szociális munka szakáról tudnátok véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Sajnos az általános felvételiről lemaradtam, viszont augusztusban tervezem megjelölni a pótfelvételi keretein belül ezt a szakot. Aki oda jár(t), tudna nekem véleményt mondani?😊 Milyen a légkör? A tanárok rendesek? Az órák mennyire gyakorlatiasak? Mennyire nehéz maga a szak? Elvégzés utáni kilátások milyenek? Próbáltam mindennek utánanézni, de tapasztalatokat nem igazán találtam, úgyhogy gondoltam megpróbálkozom vele itt😊Bármit szívesen meghallgatok, és nagyon hálás vagyok minden válaszért, köszönöm szépen előre is!❤️

20/L



2021. máj. 29. 19:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg az is írhat aki nem az Eltére jár, csak erre a szakra😊
2021. máj. 31. 10:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én szociális munkát végeztem (1,5 éve), de nem az ELTE-n, így arról nem tudok érdemben beszámolni.:) Maga a szak abszolút elvégezhető, kis szorgalommal már egész jó jegyek szerezhetőek. Nem tudom, hogy az ELTE-N ez hogy zajlik, de nekünk igen gyakorlatias volt a képzés, első félévben 50, majd ezt követően minden félévben 60 óra kötelező gyakorlat volt (mindez levelezőn, nappalin azt hiszem ennek a duplája a követelmény), és természetesen ezekre jött az utolsó félévben a kötelező nagy gyakorlat.:)

A szociális szféra nem egy telített terület, sőt, hiányszakmának tekinthető a szociális munka, diploma után az elhelyezkedés nem nehéz, bár ez területenként, intézményenként változó. A félévenkénti gyakorlatokat nekünk mindig máshol, más ellátásban kellett eltölteni, így képet kaphattunk arról, hogy melyik az az irány, amit közelebb érzünk magunkhoz, és melyik az a terület, amit ha van mód, nem választunk.:)

2021. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jujj de szuper, köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos volt!😊 Nem is gondoltam volna hogy már az első félévben is ilyen sok gyakorlat van, de végülis örülök neki, legalább hamarabb bepillanthatok a különböző területekre. Engem jelenleg a gyermekvédelem érdekel, de azért 7 félév alatt ez még bőven változhat :)
2021. jún. 1. 16:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!