Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságügyi igazgatási szak...

Igazságügyi igazgatási szak vagy nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetemre jelentkeztem, még van esélyem sorrendet változtatni. Első helyre írtam a nemzetközit. Kérem kíméljetek az olyanoktól, hogy “egyikkel sem mész semmire”, stb. Olyanokat már olvastam. Ez van, beírtam őket, más szakok más okokból nem voltak jók. Csak az a kérdésem, hogy a kettő közül mégis melyikkel van nagyobb esélyem többet keresni, vagy melyikkel járok jobban? Igazságyügyi alapra lehet ráhúznék egy jogász mestert, ha minden jól megy. Nemzetközi pedig közelebb áll a szívemhez (eleve, hogy főépületben van a BTK kar (tudom, ne ettől függjön, úgyis megunom, de nekem ez az “álmom”), illetve nem tűnik annyira száraznak, mint az igazságügyi, meg az uniós téma eléggé szimpatikus(a rengeteg töri viszont nem annyira, az csak elmegy..)) Viszont az is a hátulütője, hogy csak közép angolom van még. (Felsőfokot mindenképp szeretnék, meg még egy nyelvet legalább, ha ide vesznek fel)

Magyarból (és földrajzból (ne kérdezzétek, hosszú story.. :D) emelteztem.

Most így leírva inkább az igazságügyi, de vajon a végén melyikkel tudok többet keresni sok év múlva?



2021. máj. 30. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Azon nem gondolkoztál, hogy kihagysz egy évet, dolgozol és addig gondolkodsz, hogy mégis mit szeretnél tanulni? Egyik szakkal sem fogsz sokat keresni egyébként.
2021. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, persze, de több szak nem nagyon lesz egy év alatt. Egyébként írtam is, hogy nem kérek olyat, hogy “egyikkel sem..”. A kérdésem, hogy mégis melyikkel többet a kettő közül!
2021. máj. 30. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nemzetközi tanulmányokkal eltudsz menni valami multihoz betanított munkára. Az simán hoz nettó 280at egy hónapban. Másikkal jóval kevesebb.
2021. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most végeztem igazságügyi igazgatási szakon. Nem mondanám azt hogy száraz volt nekem tetszett az amit tanultam és csak az első évben volt egy töris tárgy. Ha ezt elvégzed és továbbra is tetszik mehetsz tovább jogász szakra ami már csak 3,5 év ezután. Én személy szerint HR mesterre megyek tovább ez is egy járható út. Fizetésügyileg valóban nem egy álomszakma, de kevés olyan Bsc van ami után milliókat fizetnek majd neked ( jó tudom informatikus, mérnök stb.) Manapság már egyre többen csinálnak alapszakot majd mesterképzést, szerintem így gondolkozz. Sok sikert a továbbiakban!
2021. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
#4 milyem HR-re mész? Munkaügyi és TB mester? Ahhoz hogy megy a kreditpótlás?
2021. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én nem akarok nagyon beleszólni, de sokan nagyon lekorlátozzák magukat, hogy ezzel meg azzal a szakkal mennyit lehet keresni. Szerintem nagyon rosszul közelíti megindenki ezt a kérdést. Attól, hogy elvégzel egy szakot, közel sem biztos, hogy pont azon a területen fogsz dolgozni vele, ahogy az ott le van írva papíron. Nagyon sok multinál, meg a közigben is sok helyen csak előírás, hogy legyen egy tök mindegy milyen diplomád, csak hogy lássák, nem vagy analfabéta. Azon túl pedig ott évek alatt szépen tudsz lépkedni felfele, ha van igény a munkádra és jól végzed. Nálunk a cégnél az egyik kolléga egy művelődésszervező papírral először egy kis gagyi ügyintéző pozícióban kezdett, majd kapott késöbb komolyabb projekteket, miután látták, hogy nem egy bamba alak, hanem érti a dolgàt és lehet rá munkát bízni, aztán most már csoporrvezető azon a részen, ahol van, nettó 300 körül hazavisz, mondom egy művelődésszervező diplomával.


Rengeteg olyan munkakör van, ahol eleve nem előírás semmilyen diploma, de ha van, az előny, viszont jól lehet keresni vele, ha érted, amit csinálsz, és jó vagy benne. Ne korlározd le magad arra, hogy te pl. igazságügyi igazgazási szakkal mindenképp csak bírósági asszisztens leszel, vagy kis kávéfőző valaki, mert rengetegen más munkakörben nyomják ezzel a végzettséggel is. Azt végezd, amelyik jobban érdekel, vagy úgy éezed jobban menne szerintem.

2021. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Emberi erőforrás tanácsadó mesterképzés, jövőfélévben államvizsgázok. :)

Krediteket elfogadják. Kredit pótlás sem kellett.

2022. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

* jövő félévben

Sorry

2022. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!