Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimnáziumokban hogyan...

Szakgimnáziumokban hogyan változik évről-évre az osztálylétszám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9.-es vagyok, 16 éves és szakgimnáziumba járok. Az utóbbi időben eléggé elkezdték mondogatni a tanáraink, hogy jövőre már úgyis kevesebben leszünk, mert a szakgimnáziumoknál mindig egy csomóan elmennek, mert rájönnek hogy mégsem ez a szakma tetszik nekik, vagy egyéb okokból.

Esetleg, akik szakgimibe járnak, vagy jártak: nektek hogyan változott az osztálylétszám az évek alatt?

Köszönöm!



2021. jún. 1. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Én 2016-ban kezdtem el és tegnap ért véget a képzésem. Kilencedikben 41-en voltunk az osztályban(2 szakmát tanítottak, viszont az egyik szakmát tanulók száma csak 6 fő volt). Az első hónapban el is ment 5 ember az osztályból.

10. osztályt már csak 32-en kezdtük el, de 29-en fejeztük be.

11. osztályt 26-an kezdtük, de 19 fő végezte el.

12. osztályt 19 fő kezdte el és ennyi is végezte el.

13. technikusi év: 11 fő kezdte és 10 fő fejezte be. Ebből velem együtt 7-en voltunk az eredeti kilencedikes osztályunkból. (Szakmák megoszlása pedig 6-5 volt)

A kisebb csoportból ahová tartoztam, ott állandóan öten voltunk(az első hetet kivéve, mert ott hatan). Mindig elment valaki és jött helyette más, mind az öt év alatt. Illetve ebből hárman voltunk, akik együtt kezdték el ez a 4+1 éves képzést.


(Ha így nézzük akkor több, mint 50 osztálytársam volt hosszabb vagy rövidebb ideig az 5 tanév alatt.)

2021. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

mi 9-ben 27-en kezdtük

most tizenegyedikben 21-en voltunk

következő tanévre valószínűséggel 20 alá csökken majd a létszám

átlagban úgy 3-an vagy 4-en buktak le egy évben és mind két évben buktak le hozzánk


ofőnk elmondása szerint volt olyan is már a suliban, hogy az osztály fele lebukott :D

2021. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%

Éveken keresztül egy (csepeli legalja) szakgimiben (ma már technikumban) tanítottam. Boldog boldogtalant felvettünk így szeptember 1-én papíron volt 35-40 diák (természetesen a valóságban kb 30 volt). Október 1-ig a hiányzásokat nagyon jószívűen vettük. Az iskolastatisztika október 1 szerinti állapota alapján kapott pénzt az iskola. A fentartó felé lejelentettük az október 1 szerinti állapotot, majd másodikán kirúgtuk a papíron hozzánk járó diákokat (kb 10 fő) az igazolatlan hiányzások miatt.


Szerencsére most már nem szakgimiben dolgozom. Nem bírná a gyomrom.

2021. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Anno szakközépiskolában kezdtük 34-en.

24-en érettségiztünk.

2021. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!