Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Munka-és szervezetpszichol...

BME Munka-és szervezetpszichológia vagy ELTE pszichológia mesterszak (munka-és szervezet, klinikai-és egészségpszichológia vagy tanácsadás-és iskolapszichológia)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A BME és az ELTE pszichológia mesterképzése között vacillálok már nagyon régóta. Már nagyon döntenem kellene, mert már csak egy hónap van a végső sorrendmódosításig. A legnagyobb problémám az, hogy nem tudom ez mennyire igaz, hogy enm számít milyen szakirányra jársz. Szívesebben tanulnék egy érdekesebb szakirányon, például a klinikai pszichológián, de lehet később inkább munka-és szervezettel, hr-el foglalkoznék. Van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mennyire fogadják el hr területen a klinikais diplomát, vagy mennyivel indulok hátrányban egy munka-és szervezeteshez képest? A másik, hogy egyetemeknél sem tudok dönteni, melyik a szimpatikusabb. Az ELTE-n végeztem az alapszakot, szerettem is nagyrészt, csak sajnos a távoktatáshoz nem sikerült rendesen alkalmazkodniuk, ez kicsit elvette a kedvemet. A BME-ről viszont semmit sem tudok, annyit csak, hogy a statisztika hangsúlyos eléggé, ami nekem sajnos nem megy jól... Az ELTE mellett szól még, hogy rengeteg kollégium van és pontszámok alapján tudom, hogy felvennének, mert évek óta kolis vagyok és tudom a kolis pontszámítás szempontjait (elég sok pontom szokott lenni). A BME kolikról ellenben semmit nem tudok, meg elvileg náluk nincs is ennyi hely. A BME mellett viszont az szól, hogy elvileg munka-és szervezet területen elég jó karriert tudnak csinálni.


Valaki, aki jártas a témában, segítsen légyszi dönteni! Lehet kicsit keszekusza lett, mert sok gondolat kavarog a fejemben... és mielőtt azzal jönne bárki, hogy mennyire döntésképtelen vagyok meg minden, ez csak azért van, mert annyira sok területe érdekel a pszichológiának és több munkát végezve is el tudom képzelni magamat a jövőben, hogy sajnos ez nincs a segítségemre a döntések meghozásakor.



2021. jún. 3. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Tökéletesen mindegy, ugyanazt a papírt kapod meg a végén. Egyáltalán nincs súlya annak, hol szerezted meg.
2021. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Mesterképzések specializációi: "csak a hallgatói érdeklődést szolgálják, a diplomát nem specifikálják, tehát minden specializácón végzett egységesen pszichológus végzettséget szerez"


Forrás: krekapszli képzéskatalógus


[link]


Abban sem vagyok biztos, hogy fel lesz-e a diplomán tüntetve a szakirány, simán meglehet, hogy nem.

2021. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor mit tanácsoltok, válasszam amelyik jobban érdekel és szívesebben tanulnám 2 évig?
2021. jún. 3. 14:37
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Azt válaszd, amit a leges-legszívesebben tanulnál. De az nem áll össze bennem, hogy miközben a klinikait tartod IGAZÁN érdekesnek, "lehet", hogy később HR-rel foglalkoznál? Miért nem azzal akarsz foglalkozni, ami igazán érdekel? Lehet, hogy először itt kellene rendet tenni, nem?
2021. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát próbálok inkább karrier szempontjàból gondolkodni. A klinikai túl sok év lenne a szakképzéssel együtt és túl sok saját tőke kellene hozzá. Ha nem így lenne, valószínűleg nem hezitálnék és azt választanám.
2021. jún. 3. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akármelyik irányt választod, rohadt sok pénz és idő, mire egy jó szintre elérsz. Aztán had ne egy pszichológusnak magyarázzam, milyen úgy leélni egy életet, hogy a B verziót éled, nem az A-t, amire igazán vágytál, csak azért, mert az nehezebb út lett volna? Mennyiért is adod el azt, amire igazán vágysz?
2021. jún. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6-os ebben nagyon igazad van. Köszönöm a válaszod! Szívem szerint próbálok inkább választani, amit tényleg szeretnék
2021. jún. 4. 08:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz úton jársz mindenképp. Ha azért küzdesz, ami mindennél jobban érdekel, akkor szerintem minden éjszakázást, stresszt, gyakorlást, plusz munkát megér. És nem merül fel, hogy "mi lett volna, ha". Amikor ott ülsz majd klinikai szakpszichológusként és segítesz másoknak, nem fogsz HR osztályra vágyni a kiválasztási folyamatba. De fordítva? Amikor ott ülsz és a napi 20. interjúzót hallgatod, nem jutna eszedbe, hogy milyen lenne, ha akkor beleteszel még +4-5 évet és klinikai eseteken segítesz? Szerintem örökké ott motoszkálna, hogy hol is lehetnél inkább...
2021. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Épp ezen morfondíroztam el, amikor egyáltalán jelentkeztem a BME-re. Hogy a HR nem egy túl érdekes terület és nem is megbecsült... Lehet megbánnám, ha azt az utat választanám. Eredetileg amúgyis a klinikum miatt jelentkeztem pszichóra, akkor még nem voltam tisztában a többi szakiránnyal, maradnom kellene vakószínűleg az eredeti tervnél. Aztán HR-es úgyis mindenki lehet ma már kb, szóval ha meggondolnám, ott lesz az a lehetőség is
2021. jún. 4. 09:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán HR-es úgyis mindenki lehet ma már kb, szóval ha meggondolnám, ott lesz az a lehetőség is"


Remélem egyszer nem így lesz!!!


Én kifejezetten HR mesteren vagyok mert csak az érdekel és HR-es szeretnék lenni. De kinek a pap, kinek a papné!


Sok sikert a továbbiakban!

2021. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!