Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A DE ÁJK jogász szakán első...

A DE ÁJK jogász szakán első félévben mely könyvekre ( szerző, cím) van szükség ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 7. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden felvett tárgyhoz lesz majd kötelező ás ajánlott olvasmány, amelyek kellenek.
2021. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kari honlapon megtalálhatók a tanszékek dokumentumai között a tantárgyi tematikák, ahol fel vannak tüntetve a szükséges tankönyvek.


Szerintem érdemes megvárni a beszerzéssel az első órákat, mert ott elmondják, mi az, amire ténylegesen be kell ruházni, és mi az, ami mellőzhető.


Jelenléti oktatásban szokott lenni tankönyvvásár év elején, illetve a könyvtárból, felsőbb évfolyamoktól is sok minden beszerezhető; amire érdemes figyelni, hogy sok tankönyv nem hatályos már, bár ez nem első éven fog gondot okozni, ahol a jogtöri a hangsúlyos, hanem később, a hatályos jogi tárgyaknál.


Tipp: római jogból a diasor felér egy tankönyvvel, magyarból szerintem már kész a tanszéki jegyzet, stb, ezeknél a tárgyaknál érdemes elsődlegesen a kiadott anyagot tanulni, és csak hozzáolvasni a könyvet, ahol szükséges.

2021. jún. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nagyon hasznosnak találtam.
2021. jún. 16. 08:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!