Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Keresztféléves képzéseket...

Keresztféléves képzéseket mikor hirdetik meg?

Figyelt kérdés

Februárban induló képzésre szeretnék jelentkezni majd.

De honnan fogom tudni melyik egyetem milyen szakot indít?

Ezt előre kihirdetik valahol?


2021. jún. 9. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Természetesen!

De erre még várni kell. Ugyanúgy megjelenik tájékoztatóban, hogy hová lehet jelentkezni. Tavaly október közepétől volt a jelentkezési időszak, egészen november 15-ig.

Tudom, mert akkor jelentkeztem én is mesterre. Sok sikert kívánok!

2021. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megnézheted a 2021 alapján mik indultak, kb azok lesznek jövőre is. Majd az ősszel lehet jelentkezni, akkor lesznek jobban kihírdetve, hogy milyen szakok indulnak keresztféléven, addig most még a hagyományos szeptemberi kezdészhez vannak fel dolgok. (Főleg hogy lesz még pótfelvételi is a nyáron)

Én annyit tennék még hozzá, jópár szak van ami nem is indul keresztfélévben (pl eüs-szociális szakok) de pl gazdaságisoknál meg rendszeresek szoktak.

2021. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Óvodapedagogus érdekelne hogy indítanak e valahol. Most akarok októberben emeltezni
2021. jún. 9. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek inkább mesterképzések. Ritkán van azért alapképzés is közöttük.

Ajánlom inkább az augusztusi pótfelvételit. Ott lehet több lesz a választék.

#1

2021. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy mert indítanak egy pár helyen de nézd meg, hogy mennyivel több helyre jelentkezhetsz ha esetleg februárban felvételizel. október meg szept közt pedig esetleg beleférhet egy szakma (régi nevén okj) amihez kaphatsz diákot is és így dolgozhatsz is ha szeretnél.

[link]

2021. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"október meg szept közt pedig esetleg beleférhet egy szakma (régi nevén okj)"


Rövid OKJs képzések már nincsenek, csak 2 éves képzések.

2021. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még indítanak szeptemberben is olyan képzést, ami 7-8 és esetleg 11-12 hónapos, amikhez október végéig be lehet csatlakozni.
2021. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán huznam az időt.

Októberben megyek emelt érettségire. 8eve érettségiztem. Van 2 gyerekem. Dolgozom most is

26eves vqgyok

2021. jún. 9. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont emiatt, hogy nem húznád az időt...jelentkezz az augusztusi pótfelvételire. Ott hátha van óvodapedagógus szak is. Én tavaly ugyanakkor jelentkeztem állami finanszírozású tanító szakra. 2 gyermek, munka mellett 34 évesen. A gyerekkori álom munkámat most sikerül megvalósítani.

Sok sikert!

2021. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi...a októberi emelt érettségit szeretnéd beszámíttatni, gondolom. Emiatt sajnos nem tudsz akkor az augusztusi pótfelvételire jelentkezni. :(
2021. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!