Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol szakos tanárként lehetsé...

Angol szakos tanárként lehetséges brit / amerikai irodalmat tanítani, normál közoktatási keretek között, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Nyelvszakos tanárképzésen veszek részt, és a képzési háló keretében vannak brit illetve amerikai irodalommal kapcsolatos óráink is, ahol 1-2 gondolat, szerző, illetve irodalmi mű megtetszett, és azon gondolkozom, hogy ezeket hogyan lehetne átültetni majd egy-egy normál középiskolai angol nyelvórára.


Ami viszont problémásnak tűnik, az a diákok nyelvtudásának szintje, illetve az idő limit (45 perc).


Szerintetek meg lehetne valósítani?



2021. jún. 10. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen meg lehet.

Kulcstényező a diákok nyelvi szintje és érdeklődési köre.

Rendszeres irodalom órát tartani nyilván nem kell, nem is lehet.

De nyelvtanárként számtalan egyéb lehetőséged nyílik az angol-amerikai irodalom becsempészésére:

- nyelvi szakkör

- többfordulós iskolai verseny adott műből / szerzőből / korszakból

- projektmunka

- szorgalmi feladat

De a legalapabb, hogy időről időre beviszel egy-egy szovegrészletet, pl. olvasott szöveg értése feladathoz stb.

2021. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Középiskolai angol nyelvórán nagyítóval sem fogsz olyan diákot találni, aki olyan szinten értene angolul, hogy kezébe lehetne nyomni akár csak egy egyszerű szövegű ponyvaregényt is. Neked kellene a legjobban tudnod, hogyan kínlódnak még az egyszerű mondatokkal is, a szókincsükről nem is beszélve. Ilyesmit maximum egyetemen, és ott is csak külön szakkör keretében érdemes.
2021. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Az Oxford bookworms könnyített olvasmányokat nagyon ajánlom. Mikor én jártam gimibe, minden évben néhány órát ezzel töltüttünk 1-1 ilyen könyvvel, élveztük is.
2021. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Bizonyos szempontból egyetértek az előző válaszolóval: Chaucert, Roald Dahl-t nem fognak olvasni eredetiben, az biztos. Sem verset elemezni.

De egy Harry Pottert, egy Twilightot azért elolvasgatnak. Egyszerűsített szépirodalmat szintén, és ilyen bőven van. Főleg, ha jutalmazod is. Es ki tudja, lehet rákapnak az ízére...

2021. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
A Harry Potter sem egyszerű szöveg, csak a témája könnyű. Rowling nagyszerű nyelvi fordulatokat használt, nagyon jó író. Amúgy ha szét akarod szopatni a kis csírákat, nyomd a kezükbe az A Song of Fire and Ice-t, közkeletűbb nevén a Trónok harcát. Gyönyörű irodalmi mű, de a közoktatásból hozott tudással a címen túl is kevesen jutnának vele. Pláne amilyen terjedelme van!
2021. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Én szoktam jópofa idézeteket vinni nekik a kedvenc könyveimből. Néha egy-egy elgondolkodtató bölcsességet, ami talán meg is marad....

Például versenyben megpróbálhatják a legfrappánsabban lefordítani azt a 2-3 mondatot, majd ezután összehasonlítjuk az ő verzióikat a hivatalos magyar fordítással.

2021. jún. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Chauchert akármennyire szeretem, nem vinném be gimnazista osztályba, ugyanis történelmi kontextus hiányában picit nehéznek gondolnám pl. a Canterbury Talest értelmezni.


Versekre gondoltam elsősorban, pl. Shelley vagy Keats, vagy esetkeg egy Robert Browning verset (My Last Duchess szerintem eléggé nyomasztó)

2021. jún. 10. 23:53
 8/12 A kérdező kommentje:
A hivatalos magyar fordításokkal az a bajom, hogy sokszor vagy túlmagyarázzák az adott verset, vagy éppen nem jön át a vers lényege, hangulata, ami miatt volt hogy inkább az angolhoz ragaszkodtam.
2021. jún. 10. 23:55
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

De aranyos vagy, kérdező:)

Magyar-angol szakos tanár vagyok. Keats magyarul is sok számukra, nemhogy angolul...

2021. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

(6os voltam)

Én se éppenséggel klasszikus versekre gondoltam.

Frappáns, egyszerű prózai idézetekkel többre mész. :D

2021. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!