Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kredit kiválthat...

Egyetemi kredit kiválthat érettségit felvételinél?

Figyelt kérdés

A mostani diplomám után szeretnék egy informatika diplomát elvégezni, de nem érettségiztem infóból.


Egyetemen 37.5 informatikához kapcsolódó kreditem van:

7.5 kredit Python,

15 kredit kiberbiztonság,

7.5 kredit objektumorientált programozás,

7.5 kredit business digitalizáció (hivatalosan infó kredit, de inkább az online jogokról, fogyasztóvédelem, internet etika cuccok, nem nagyon technikailag infós)


Ezek ki tudnák pótolni az infó érettségit? Gond lenne, hogy weblapszerkesztéssel, adatbáziskezeléssel meg a könyvtáras anyagkörökkel nem foglalkoztam?



2021. jún. 10. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Alapszakos diplomával tudsz jelentkezni infó alapszakra, nem kell emelt érettségi.
2021. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha duplázással állapítják meg a pontokat a matek kötelező, de az info helyett van más felvételi tárgy is.
2021. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

#2, azzal nem lenne gond, anno emelt matek volt az egyik tárgyam.

2021. jún. 10. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy nagy ügy az infó érettségi se, én megcsináltam felnőtt fejjel, épp tavaly. :)
2021. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

BSc diplomával sok helyre felvesznek a diploma alapján, mindenféle felvételi követelménytől mentesülve.


Pl. ELTE programtervező:


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) is rangsorolhatja. A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése.



A felsőfokú oklevél minősítése alapján a jeles (5) minősítésre 400 pont, a jó (4) minősítésre 375 pont, a közepes (3) minősítésre 350 pont, az elégséges (2) minősítésre 325 pont adható.

2021. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!