Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ingyen tankönyv? Kinek milyen...

Ingyen tankönyv? Kinek milyen módon jár?

Figyelt kérdés
Rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülök(3 gyermekem van). A tankönyvekért ma 12000ft-ot fizettem , ebben nincs nyelvkönyv (azt tudom fizetni kell). Az iskola szerint csak a 10000 ft támogatás jár a többit nekem kell fizetni. Másik két gyermekemnek a nyelvkönyvet és a munkafüzetet kell fizetni a többi ingyen van. Ez hogy van?
2010. aug. 25. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

az önkormányzatotoknál érdeklődj!

mindig vannak olyan segélyek, kedvezmények, amiket a nagycsaládosok igénybe tudnak venni, csak az önkormányzat nem veri nagy dobra. érdemes hozzájuk fordulni!

sok sikert!

2010. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy nagycsaládosoknak ingyen jár a tankönyv, most ezt találtam:


A tankönyvpiac rendjéről szóló 2001. évi XXXVII. Törvény 8. §-ának (4) bekezdése értelmében biztosítani kell, hogy a jogosultak részére a tankönyvek ingyenesen álljanak rendelkezésre. A normatív kedvezményekre való jogosultságot a


a, tartósan beteg, három vagy többgyermekes családban élő vagy egyedülálló szülő által nevelt gyermek esetén a hasonló jogcímen folyósított családi pótlékról - a családtámogatási kifizetőhely által - kiállított igazolással,


b, ha a családi pótlékra való jogosultság a tartósan beteg gyermek esetében a legmagasabb életkor elérése miatt megszűnt, szakorvosi igazolással


c, fogyatékosság esetén a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleményével


d, rendszeres gyermekvédelmi támogatás esetén az erről szóló határozattal


kell igazolni. Az igényjogosultságot az iskolai tankönyvrendelés elkészítése előtt, az iskola által meghatározott időben kell bejelenteni. Ha a bejelentés későbbi időpontban történik - beleértve az iskolaváltást is - az iskola a tankönyvek kölcsönzésével, a napöziben, a tanulószobán elhelyezett tankönyvek rendelkezésre bocsátásával köteles az igényt teljesíteni.

2010. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az iskolában leadtam mindíg a határozatot, de így is fizetni kell. Nemcsak nekem hanem mindenkinek aki rendszeres gyermekvédelmit kap. Volt is ma nagy vita,sok elsős szülő szólt, de megmagyarázták, hogy az önkormányzat csak 10000ft-ot támogat. Ezt még el is hinném ha a másik gyermekem nem ugyanebbe a városba járna szakközépbe és ott teljesen ingyenes.
2010. aug. 25. 16:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni ilyenkor?
2010. aug. 25. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Iskolai tankönyves vagyok:


10000+ 1000 Forintig (!!!!), azaz 11.000 Ft-ért ingyen tankönyv jár mindenkinek. Ezek olyan könyvek, amit kézhez kap a tanuló, és az övé marad.


Ha ezen felül van még tankönyv, akkor azt vagy megveszi a tanuló, vagy az iskolai könyvtárból kikölcsönzi év végéig. Ezt viszont vissza kell adnia! (Ezek ne munkafüzetek legyenek,amelybe írni kell!)

2010. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző voltam: "a 11000 forintért ingyen jár mindenkinek" mondatom, csak a rászorultakra vonatkozik!
2010. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Tehát a másik iskola akkor azért ad ingyen tankönyvet, mert azokat a könyvtárból adják ki? A munkafüzetek újak és azokat nem kell visszaadni.
2010. aug. 25. 20:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a harmadik gyermekem másik városban teljesen ingyen kapta az új könyveket. Nincs semmi gond , hogy fizetnem kell csak egy kicsit furcsálottam a különbségeket. Ennek is örülök, hogy ennyi támogatást kapunk, mert igencsak bele kellene nyúlni a zsebünkbe 3 középiskolás gyerek könyveinek kifizetéséért.
2010. aug. 25. 20:23
 9/10 anonim válasza:

A nagycsaládosoknak én is így olvastam erről!

Mi a helyzet azzal, aki gyermekeit (2) egyedül nevel szülő? Kaphat támogatást, kedvezményt?

2011. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ezt találtam: Igaz a hír?

Aktuális: kinek jár az ingyenes tankönyv?


Igénylőlapot kell benyújtaniuk azoknak, akik ingyenes tankönyvet szeretnének. Az egyszülős családok esetében annak jár ingyenes tankönyv, ahol az egy főre jutó jövedelem nem éri el a mindenkori nyugdíjminimum 130%-át. Ez ma 35 ezer forint körüli összeg. Ahhoz, hogy igénybe vehesse a támogatást, a szülőnek igazolnia kell, hogy jogosult a családi pótlékra. Az igényléshez tankönyvtámogatásra vonatkozó igénylőlapot kell kitölteni, amit szeptember elejéig kell benyújtani az intézményekhez. Azoknak, akik ingyenes étkezést is kérnek - nemcsak iskolában, hanem bölcsődében és óvodában is -, ugyancsak ki kell tölteniük egy igénylőlapot.

2011. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!