Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hülyeség 38 évesen levelező...

Hülyeség 38 évesen levelező mesterszakot kezdeni egyetemen, ha nem a karrierem indokolja leginkább, hanem ez egy saját célom?

Figyelt kérdés

Műszaki, mérnöki területről van szó. A felvételi már megvolt, a pontjaim jók lettek, előző évi ponthatárok alapján simán felvesznek, és szeptembertől elkezdhetem a sulit.


Az alapdiplomát is főállás mellett, levelezőn végeztem, így ismerős a dörgés.


A karrierem annyira nem indokolja most a mesterszakot, viszont mindig is vágytam egy mesterdiplomára is. Családom nincsen, az nem fog bezavarni, inkább a munkám illetve a szabadidős programjaim "kárára" mehet ez a 2-3 év. Azért esélyes a harmadik év, mert kb. 30 kredit különbözeti tárgyat is fel kell vennem, a kissé eltérő alapszak miatt.


Mennyire gyakori, hogy valaki ilyen idősen vág bele?


Amikor csináltuk az alapdiplomát, akkor volt egy 40 éves csoporttársunk, eléggé UFO-nak gondoltuk, mert akkora élettapasztalata és karriertapasztalata volt, hogy az akkori meséi pl. az agyelszívó multikról eléggé idegennek hatottak. Aztán utólag tökre igaza volt.


2021. jún. 13. 10:41
1 2 3
 1/28 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Jól teszed! Én ugyan ezt csinálom csak még 30 előtt szeretném letudni a mestert, remélem jövőre meg lesz az abszolutórium vagy államvizsga (gépész MSc). Nálunk nagyon vegyes a felhozatal, az átlagéletkor ilyen 32-33 év.

Abba is érdemes belegondolni, hogy a jövőben még jól jöhet az a mester, főleg ha mérnöki. 😉

2021. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

47 éves vagyok, és ősszel kezdtem el egy 3 éves adattudomány (data science) mesterszakot. 49/50 éves leszek, mire végzek. A csoporttársaim között vannak 22 és 50+ évesek is.


Bár hivatalosan azért csinálom, hogy ezzel dolgozzam a későbbiekben, de valójában azért kezdtem el, mert mindig is szerettem volna matekot vagy informatikát tanulni, és most végre van rá pénzem is, meg szívesen bíbelődöm ezzel akkor is, ha azért nem könnyű munka meg család mellett összehozni. Az más kérdés, hogy alig kezdtem el, az első félév végén besétáltam vele machine learning gyakornoknak az adat osztályunkra, és júliustól neurális hálózatokat fogok programozni...


Abba gondolj bele, mi lesz, ha NEM tanulsz, mennyire fogod bánni, amikor 40+, 50+ éves leszel, és azon fogsz keseregni, hogy volt egy álmod, amit végül nem teljesítettél be...


Persze a szabadidő rovására megy, én pl. nem nézek tévét, a családdal azért igyekszem lenni, de nekem ez a hobbim jelenleg.

2021. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
37 vagyok, most zártam a 2. félévem informatikán (család mellett). Újra is érettségiztem egy éve, hogy jobbak legyenek a pontjaim. Én nem éreztem azt soha, hogy a korom kérdés lenne. Terveim szerint 80 évesen is aktív leszek, ha rajtam múlik :D
2021. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató válaszokat!


Igazából mindig olyan mérnöki diplomát szerettem volna, amelybe most belevágok. Valóban megbánnám később, ha most nem vágnék bele. :)

Az újraérettségiző kollégát is megértem, nekem is volt ilyen gondolatom. Az érettségi jegyeim borzalmasak lettek, a Bsc diplomám viszont kiváló eredményű lett. Végül megtaláltam, hogy nem kell az alapszak Bsc-t elvégeznem, hogy erre az Msc-re elmenjek, így az újraérettségizés kimaradhatott szerencsére.


Sok sikert mindannyiótoknak!

2021. jún. 13. 14:13
 5/28 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Sokan csinálják azt, hogy másik mesterre mennek az alapdiplomától eltérően, viszont az alapdiploma erősebb, keményebb és sokkal jobban szivatnak. Most látom és hallom párhuzamosan a BSc-sektől, hogy mennyire szívnak. Én is ugyan itt elvégeztem a gépész BSc-t és tudom min mennek keresztül. Ehhez képest a mester felüdülés. 😁
2021. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én az alapot kezdem elvileg most szeptemberben 34 évesen 😄 van egy 13 éve megszerzett technikus végzettségem, és egy 4 félév után "feladott" bsc-m. Igaz levelezőn kezdeném ezt, de gyerek mellett nem tudom mennyire fog menni. Szóval nem hiszem, hogy hülyeség lenne, mivel én még csak az alapot kezdem úgy, hogy karrier szempontjából nem tudom mennyit is dobna, lehet semmit (mérnök szak, nő vagyok). 😀
2021. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

34 évesen kezdtem el egy teljesen más mestert, család (3 és 5 éves tünemények) és munka mellett. Régi álmom ez a képzés és dolgozni is ebben szeretnék majd. Úgyhogy csak a cél lebeg a szemem előtt. :D

40 éves csoporttársaim is vannak, szóval nyugi. :D

Az alapképzést szintén munka mellett végeztem anno, gyári munkásként 3 műszakban. Igaz azt még család nélkül.


Vágj bele, mert ha nem, bánni fogod később! Sok sikert kívánok!

2021. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
36 évesen új, nem egyszerű alapképzést kezdtem, gyerekek és munka mellett levelezőn. Nem bántam meg, a korosztályom van itt :) Tanulni jó!
2021. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
9%
102 évesen kezdtem az érettségit, 115 leszek mire doktorálok, simán megéri, sosem késő tanulni. Mindent belet!
2021. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretném, ha olyan 102 éves lennék, aki még mindig tanul.

Akkor mondhatom, hogy kimaxoltam az életet!

2021. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!