Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsősorban Pécsen végzett...

Elsősorban Pécsen végzett villamosmérnökök segítségét szeretném kérni, jól választottam?

Figyelt kérdés

Természetesen mindenki véleményére kíváncsi vagyok, aki tud nekem segíteni!

Pécsre jelentkeztem villamosmérnöknek, ahol majd a létesítmények villamosítása és automatizálása szakirányt szeretném választani, mert azt érzem, hogy ez közel áll a villanyszerelő munkához.

Mindig is villanyszerelő szerettem volna lenni, viszont az érettségimnek köszönhetően adódott ez a lehetőség, amivel élni is szeretnék. Jól választottam? A végén valóban egy "diplomás villanyszerelő" lehetek? Akik végeztek merre tudtak később elhelyezkedni?



#villanyszerelő #Pécs #villamosmérnök #létesítmények villamosítása és automatizálása
2021. jún. 14. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem egy diplomás villanyszerelő leszel...


Sokkal közelebb leszel egy programozóhoz. Vezetékhez konkrétan csak pár laborgyakorlaton fogsz nyúlni, utána konkrétan soha többet.


A választás abszolút jó, konkrétan a legkeresettebb mérnökről beszélünk!


Én tuti nem Pécset válsztottam volna, presztízsben elmarad a BME-től, de még az OE-től is. Persze valószínűleg könnyebb is tőlük, és amekkora hiányszakma az elhelyezkedéssel sem lesz gond, de egy BME-n végzettel szemben kicsiny hátrányból fogsz indulni.

Ez nem a BME propoganda helye itt, ez (sajnos) tapasztalaton alapuló tény.

2021. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a specializáció miatt esett a választás Pécsre. A nevéből következtettem arra, hogy közel áll a villanyszereleshez. Akkor ennek a segítségével sem jutok közelebb?
2021. jún. 14. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit gondoltál egy egyetem BSC és MSC fokozatairól, hogy akkor jobban tudsz gipszet keverni, mintha szakmunkásképzőbe járnál?

Az ÓE-n és a BME-n olyan specializációkat lehet választani, amelyek ott vannak. Ha ott nincs épületinstallációval kapcsolatosabb szak, akkor a pécsi az, amivel a legközelebb jutottál. Fura, hogy ezt magyarázni kell... Egy nem létező BME specializáció sosem előnyösebb abban a tárgykörben, ami ott nem létezik, mint egy létező pécsi. Ezt meg az előzőnek kell magyarázni...

2021. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hármasnak jelezném hogy a BME-n választható spec. az épetvillamosság, azt azért mertem leírni, az ÓE elhamarkodott volt valóban, mert azt nem tudom...
2021. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hármas, tisztában vagyok vele, hogy egy egyetemi/mérnöki végzettséggel az embernek nem a gipsz keverés az élet célja és hogy nem ezért akar ott tanulni. A specializáció nevéből asszociáltam arra, hogy ez a végzettség áll talán legközelebb a villanyszereléshez. Sajnos teljesen pontos leírást nem találtam arról, hogy ez a szak a specializációval milyen munkához/munkakörhöz juttathat hozzá, éppen ezért érdekelne, hogy pontosan miről szól. A villanyszereléssel kapcsolatban vannak tapasztalataim, így ezért mertem ehhez hasonlítani.
2021. jún. 14. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, a BME MSC-n van olyan, hogy Épületvillamosság mellékspecializáció. Lehet, hogy többet ad, mint a pécsi BSC Létesítmények villamosítása és automatizálása.
2021. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyiból közel áll a villanyszereléshez, hogy ha olyan munkakört töltesz majd be, akkor te készíted azokat a villamos terveket, amiket majd a szakik kiviteleznek.
2021. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!