Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A sikertelen záróvizsgázóknak...

A sikertelen záróvizsgázóknak miért nem adják ki a diplomájukat? Miért csak a nyelvvizsga amnesztiával törődnek?

Figyelt kérdés

Igazságtalannak tartom.

Főleg, ha a sikertelen záróvizsgázó rendelkezik nyelvvizsgával.

Az online záróvizsgára is lehet felhozni indokot: az interkapcsolat minősége. Mennyinek lett sikertelen: az elment áram miatt vagy a nem megfelelő technikai eszköz miatt vagy egy technikai incidens miatt (lefagy a gép) vagy környezeti tényezők miatt.

Most ő rájuk senki se gondol?

Mert nyelvvizsga lehetőség többször van 1 évben, míg záróvizsga általában 2x.


Szerintem a sikertelen záróvizsgát tett, de nyelvvizsgával rendelkező hallgatók is megérdemelnék a könnyítést. Szóval a rendelet visszafele is érvényes a gondolkodásom szerint.


Mit gondoltok erről?



2021. jún. 22. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Egyik könnyítéssel sem értek egyet.
2021. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Senkinek se könnyítenék. Szánalmas, hogy egyáltalán felmerült és egyeseknek most elengedik. Én nem tenném.
2021. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem, aki diplomát akar, az tanuljon és csinálja meg a záróvizsgát. Azért döntő többségében nem azoknak nem sikerül, akiknél pont elment az áram, hanem azoknak, akik nem tanultak rá eleget. A szak elvégzéséhez pedig szorosabban tartozik hozzá a záróvizsga, mint a nyelvvizsga, szóval nem igazságtalan. Amúgy ha ezt bevezetnék, akkor azzal az egész vizsga értelmét vesztené, hiszen minek tanulni rá, ha úgyis mindenki megkapja a diplomáját ettől függetlenül is.

Mondjuk a nyelvvizsgáról is azt gondolom, hogy manapság már elég alap, hogy egy diplomás ember tudjon legalább ilyen szinten egy idegen nyelvet, de ennek a követelménynek az ideiglenes eltörlését még elfogadhatóbbnak tartom.

2021. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj kérdező, de a záróvizsga mindig is szerves része volt a dolognak, amikor még nem kellett nyelvvizsga, akkor is kellett csinálni. Csak mert lusták a hallgatók megtanulni a tételeket, na nehogy már...a diplomáért azért csinálni is kell valamit. Most lényegében azért vagy felháborodva, hogy aki nem tanul, az miért nem kap diplomát. Egyébként milyen szakon vagy, hogy ennyire nem lehet megtanulni a tételeket?
2021. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Még a nyelvvizsga amnesztia egy dolog, azzal tényleg sokan szívnak. De a záróvizsga eleve is mindig volt, ahogy írta az előző. Arra már miért járna könnyítés? Az lesz a vége, hogy már le se kelljen vizsgázni a tantárgyakból, vagy mi?
2021. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi erővel oszthatnák a Kossuth téren ingyen is a diplomákat. Nem? Akkor már minek egyáltalán húzni az időt?
2021. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Adjuk oda a diplomát, ne is kelljen tanulni se! Sőt akár a születési anyakönyvi kivonathoz is odacsatolhatnánk!
2021. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért érdekel, mert mind2 szituáció abszolutóriummal jár. Egyikhez se jár diploma, de az összes kredit megvan (végbizi). Csak 2 különböző indok miatt. A nyelvvizsga hiánya miatt nem évül el az oklevél, de az államvizsga miatt számtalan embernek (KSH adatok) bennragadt a diplomája, nem mentek el újra próbálkozni, érthető, mivel dolgoznak..

A nyelvvizsga megszerzésére annyi időpont van, míg az államvizsgáról már ez nem mondható el, ezért kérdeztem, mert nem értem, hogy miért a nyelvvizsgára jár a könnyítés... Mai napig nem értem.

Főleg, hogy most online záróvizsgák vannak, ez újdonság, de a nyelvvizsga meg eddig is volt online (iTolc) .... Elolvastam a cikkeket, az okokat, de őszintén hülyeségnek tartom. Pl. tavaly azért buktatták a népet nyelvvizsgákon, mert amnesztia volt. A korábbi 100 fő helyett 10-20 ment.. ez lett a következménye. Mások fizettek meg ezért (engem is érintett, nagyon szidtam az amnesztiát akkor, ha tudtam volna, hogy ez lesz nem jelentkezek egy olyan vizsgára, ahol egyértelmű az eredmény, majd 70000 Ft-tal megkárosítottak és smucig vagyok..), most nagyobb a követelmény a nyelvvizsgákon emiatt. Ami régen elsőre megvolt, most másodszorra van meg épp a határon.. Ha a sikertelen államvizsgázóknak adták volna ki, nem lett volna ez a szituáció. Mondjuk kevesebb embert is érintett volna.. Tehát én az érem másik oldalán voltam tavaly. A nyelvvizsgázókkal kitoltak és most is ugyanaz a helyzet, hogy már megint a nyelvvizsgaközpontok befognak durvulni az amnesztia után. Nem hiába, hogy úgy ellenzik...

2021. jún. 22. 20:43
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
A nyelvvizsga és a záróvizsga között az a hatalmas különbség, hogy az utóbbi egy szakmai vizsga. Azon még lehet vitatkozni, hogy a nyelvismeret megléte vagy hiánya mennyire elfogadható (hacsak nem nyelvszakról van szó, akkor a jelölt szakmai hozzáértéséhez legalább nincs sok köze, csak az általános műveltségéhez, és adott esetben a nemzetközi szakirodalom feldolgozásának készségéhez). Az viszont úgy gondolom, nagyon rossz irány, ha szakmai engedményeket tesznek. Ennyi erővel minden orvostanhallgató, akinek most nem sikerült az anatómia szigorlata, kapjon egy bónusz kettest, mert járvány van?
2021. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
A kormány ma tárgyalja az újabb amnesztiát és biztos megint lesz. Sajnos.
2021. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!