Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan intézzem el hogy...

Hogyan intézzem el hogy magántanuló legyek? Mit kell bevinni, és mennyi ideig tart elintézni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
miért akarsz az lenni?
2010. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyerekünk lesz.

Még van három évem a suliból, a következőt magántanulóként szeretném tölteni, februári baba lesz, a második félévet otthon fogom végigtanulni a gyerek mellett. A maradék két évet pedig ahogy tudom úgy kijárni a lehető legjobb eredménnyel, érettségire meg a baba ovis lesz. Utána pedig mehet a főiskola vagy egyetem.

Nem szeretnék olyan kommenteket hogy minek vállaltam mért nem vetettem el, ezt már eldöntöttük, akarjuk a babát. CSAK A KIÍRT KÉRDÉSEMRE SZERETNÉK VÁLASZT KAPNI!

2010. aug. 26. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Beadsz az igazgatóhoz egy kérvényt, hogy szíveskedjen engedélyezni (egyébként köteles), hogy tanulmányi kötelezettségedet a 2010/2011-es tanévben magántanulóként teljesíthesd, mivel gyereket vársz. Az igazgató 3 napon belül továbbítja a gyámügyi hivatalnak, akik esetleg tarthatnak terepszemlét, és ha nem látják veszélyeztetve a fejlődésedet (ez esetben elég nehéz lenne), akkor hozzájárulnak és az igazgató megadja az engedélyt. Nem kell semmit bevinni és néhány hét.
2010. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!!

Azesetben mi történik, hogyha sokan lakunk egy lakásban? Akkor változtatni kell, ugye? (nagymama nagypapa, dédi átmenetileg, anyu, tesóim.) Ugye nem veszik el a kicsit? :(

2010. aug. 26. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Emiatt nem veszik el, ha megfelelően gondozzák, táplálják, tisztaság van, biztonság.
2010. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattál :)
2010. aug. 26. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
18 alatti vagy feletti vagy? Én gimis koromban, még 18 év alatt egyszerűen úgy lettem magántanuló, hogy anyukám írt egy kérvényt, hogy kéri, hogy az lehessek, az igazgató meg írt egy határozatot, hogy ok, semmiféle gyámügy nem volt. Ha meg 18 feletti vagy, akkor nem értem, mi köze a gyámügynek a helyzethez - természetesen a születendő gyereken kívül - és szerintem nem kötelező belevenned az indoklásba, hogy azért, mert gyereket vársz. Szerintem ettől függetlenül is akarhatsz magántanuló lenni.
2010. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, a fejlemények: felhívtuk a sulit, hogy szeretném kérvényezni a magántanulói státuszt, és végül nem kell annak lennem, mert indokolt hiányzásom lesz februártól amit az iskola igazoltnak tekint. És évvégén legfeljebb osztályozóvizsgát kell tennem abból, amiből nicns jegyen, esetleg nincs meg a kellő óraszámom.
2010. szept. 5. 16:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ha nem válaszoltok, nem hívom fel a sulit, és ez nem derül ki. Szerencsére így alakult)
2010. szept. 5. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!