Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a jogász...

Mi a véleményetek a jogász szakról ?

Figyelt kérdés

Nem az egyetemek érdekelnek , hanem hogy maga a szak milyen. Engem a nemzetközi jog érdekel, 2 nyelvvizsgám van angol és német , nyilván ez a képzés alatt fejlődne tovább.(b2)

Érdemes elindulni ezen a pályán? Vagy valós a sok negatív megjegyzés a joggal kapcsolatban? Pl : éhen fog halni aki ezt választja, nem jó semmire , túlképzés van stb!?!



2021. jún. 25. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Éhen halni nem fogsz, egy jó jogász mindenkinek jól jöhet, maga a szak k#rva nehéz és szivatós
2021. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon száraz az anyag, nehéz bemagolni azt a sok törvényt, szabályt stb. Én igazságügyi igazgatást tanultam gondolkoztam a jogászon is. Jól lehet vele keresni csak ha nincs jogi területen ismerős nehéz elhelyezkedni. Van ismerősöm aki 10 évet tanult, de gyorsétterembe dolgozik, mert nem került be sehova pedig ötös diplomája lett. Emiatt nem akartam 5 évet rá szánni. De ha érdekel a jog akkor hajrá, mert ha sikerül elhelyezkedni vele jó megélhetést biztosít.
2021. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legbelterjesebb szakma, ha nem vagy kimagaslóan jó és nincsenek ismerőseid nem a legjobb választás.
2021. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Harmadikkal sajnos egyetértek, mint végzős joghallgató :( Utólag másnak mentem volna, ha ezt előre tudom. Nem tudhatom persze, mit hoz az élet, de nem vagyok sem kimagasló, sem senkinek a puszipajtija. A nemeztközi jog (amit én tanultam ezalatt) olyan, hogy leginkább a diplomaták, hasonlók foglalkoznak vele, politikai irányokban. Persze, nemzetközi magánjoggal még mindig foglalkozhatsz, de ismeretlenül így ne ragadj meg egy-egy területet. Én csak emiatt nem ajánlom.
2021. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem vagyok egy kompetens válaszoló, de az utóbbi időben sokat beszélgettem egy korombeli (30) ügyvédismerőssel. Az ő elmondása szerint nagyon nehéz, kapcsolat kell, és nem az a rögtön megtérülős foglalkozás. De ő annyit mondott, hogy imádja. És valóban, csillog a szeme ha a foglalkozása a téma.


A józan paraszti ész alapján is, meg az ő elmondása alapján is csak azt tudom mondani, hogy akkor válaszd ha szerelmes vagy ebbe a világba. Ha azért választod mert vannak sztárügyvédek akik sz.rrá keresik magukat, akkor felejtsd el. De minden foglalkozást felejts el aminél az első kérdés az, hogy mennyit lehet keresni. Negatív megjegyzés mindenhol lesz. Akkor is ha jogász leszel, akkor is ha orvos, akkor is ha rendőr. Szerelemnek kell lennie, akkor nem lesz megbánás és "elpocsékolt évek" érzés. Azt is tudjuk, hogy rendőrnek lenni ma nem a legjobb választás, de főnököm fia az, ráadásul járőr (a legrosszabb), megőrülne ha egy irodában kellene ülnie. De neki ez szerelem, akkor is ha nettó 200-at se visz haza.


A jog egy tömény, száraz terület, amit szerintem nem is lehet igazán megtanulni ha nincs megfelelő motiváció és érdeklődés. De mint írtam, ezt inkompetens személyként írom.

2021. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!