Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE specializáció? Hogy megy ez?

SZTE specializáció? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre végzős leszek és már elhatároztam, hogy a Szegedi Tudományegyetemre akarok járni, méghozzá fizika alapképzésre.

Ezzel eddig semmi gond, sőt, azt is tudom, hogy majd asztrofizikára akarok specializálódni, de nem egészen értem, hogy működik ez a tantárgy szerinti beosztás az órákat és a kreditet tekintve. Igen, fenn van a lista, de nekem kicsit kusza, szóval valaki jártastól kérnék segítséget, hogy avasson be, hogy működik.

Köszönöm előre is!



2021. jún. 27. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Írhatsz nyugodtan privátot is. Bár én nem erre a szakra járok, de igen, minden szakon megvan a tanterv és abban félévekre bontva, hogy miket kell felvenni. Csak arra figylej, hogy két félév alatt legyen meg a 36 kredited és a 3,0 átlagod és akkor nem kerülsz át fizetősre. Most kicsit zvarban vagyok, hogy Te most alapképzésre mész, vagy mesterre mennél? Mert a címkék között ott az msc. Azért kérdem, hogy alapvető dolgokat, amiket esetleg te is tudhatsz, mert voltál már egyetemista, ne magyarázzak el feleslegesen.


Tehát akkor Te speciálisan, most itt a fizikával kapcsolatosan kérdezed, amit kérdezel, vagy még nem is voltál egyetemista és úgy, ha általánosságban tudok segíteni, az is jó valamennyire? És esetleg utána a fizikával speciálisan elmagyarázva?

2021. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Még csak középiskolás vagyok. A fizikára akarok menni, az alapképzés után asztrofizikára akarok szakosodni a fizikus MScn belül. A BSc tanrendjét és működését kábé értem, az MSc-é kicsit kusza.

Teljesen elég, ha általánosan elmagyarázod, gondolom más szakokon is hasonlóképp működik a mesterképzés. Köszi!

2021. jún. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!