Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Károli és az SZTE jogi karáról?

Figyelt kérdés
Jogász szakra szeretném beadni a jelentkezésem, de a sorrendben még nem vagyok biztos. Ha van itt olyan, akinek az intézmények közül valamelyikkel van tapasztalata ezen a szakon és megosztaná, azt megköszönném:)

2021. jún. 28. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én jártam a Károlira még régen , igaz nem a jogász szakra , de egy karon volt a joggal ez a szak. Azért nézd meg az elhelyezkedését , szerintem nehéz eljutni hozzá , bár kérdés merről jönnél . Mivel vallásos a suli , arra számíts , hogy lesznek vallással kapcsolatos óráid , amik szerintem feleslegesek és elveszik az időt , plusz általában este volt 7 fele , na most mire onnan haza jutsz. Én a sokak által említet hiper- szuper közösségi dolgot nem tapasztaltam . Az Szte - t pedig nem ismerem, de nyilván ha az közelebb van én azt választanám . Egyébként ha szabad kérdeznem , nem félsz a sokak által emlegetett “ alacsony fizetéstől” “ a jogász túlképzéstől”? ( engem is érdekel a jog , csak ilyen szempontból érdekel más meglátása)
2021. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én is egyre több helyen látom, hogy mennyire népszerű lett a jog, ezért egyre nehezebb érvenyesülni, viszont több jogász is van az ismerettségi körömben, akik eléggé változatos munkákat végeznek. Szerintem (és ebben ők is megerősítettek) a jogi diploma ad egy erős alapot, amit utána számos területen hasznosíthatsz. Nekem nincs még konkrét elképzelésem, hogy milyen irányban szeretnék elhelyezkedni, és mivel ez elég sok lehetőséget nyitva hagy, ez lett a legszimpatikusabb.

(Plusz manapság szinte minden ismertebb szakra ráhúznak az általad említett jelzőkből minimum egyet, aztán mégis folyamatosan végzik el emberek és boldogulnak azzal a diplomával. Nem mondom, hogy teljesen alaptalanok, de szerintem, ha tényleg szeretnél azzal foglalkozni, nem szabad, hogy ezek bizonytalanítsanak el.)

2021. jún. 29. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

azt elfelejtettem mondani , hogy a Károli elvileg mostmár nagyon jó lett és a dobogón is rajta van , azt hiszem ez a felvin is fent van . Régen nagyon rossz híre volt , de manapság felzárkózott. Engem egyedül a vallásos dolog zavart .

Igen , egyetértek veled , én is főleg itt látom , hogy minden szakra ezeket a jelzőket aggatják , de azért érdekelt más meglátása is ezzel kapcsolatban :) .

2021. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Megkérdezhetem hány pontod lett?
2021. jún. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Károli jogi kara nagyon megváltozott pozitív irányban, az elmúlt években véghez vitt változásoknak, átszervezéseknek köszönhetően az oktatás színvonala nagyon sokat emelkedett. Amúgy meg csak egy vallásos tárgy van, de az is az egyház joghoz kapcsolódik, de ilyen van a Pázmányon is.
2021. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!