Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezen körülmények között...

Ezen körülmények között elmennétek osztályozó vizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azért írok ide, mert már olyan baromi tanácstalan és kedvtelen vagyok hónapok óta tartó viaskodás után, hogy jobbnak tartom más véleményére is hallgatni.

10. őszén letettem angolból a felsőfokút egy osztálytársammal együtt, és megbeszéltük, hogy egy évre rá elmegyünk az őszi érettségire, mivel az úgyis egy B1 szint. Azonban már ott kezdődtek a problémák, hogy amikor tavasszal előhoztuk a témát a tanárunknak, rögtön elkezdte megfúrni azt, hogy mi elmenjünk, mert hogy mi minek akarunk elmenni tőle és hogy messze mem nagy teher az angol érettségi rendesen, 12.-ben letéve, no meg hogy abban a heti 3 felszabaduló órában mi csak malmoznánk.

Úgy indult, hogy a követelmény a Pioneer B2-es (narancssárga) könyvből és még 2 ilyen vastag könyvből lett volna, amit a tanárnő nem is ismer, mert új könyvekre vált az iskola (úgy, hogy közben 2 év alatt nem végeztünk a Pioneer-rel..), de miután felkerestük az igazgatóhelyettest, hogy most mitévők legyünk, egy óriási balhé után kiharcolta, hogy "csak" a mostani könyvünkből és a Matura Leader Plus B2-es 260 oldalas könyvből lenne az írásbeli és a szóbeli tematikája.

Osztályozó vizsga nálunk feltehetően augusztus végén lesz, tehát jóindulattal 2 hónapunk lenne magántanárral ennyit feldolgozni, közben meg azért az érettségi követelményre is figyelmet fordítani. Ha nem rettegnék attól, hogy milyen fogadtatásban részesülnék, ha mégsem megyek és megjelenek a tanárom óráján, akkor azonnal visszalépnék és inkább 11. végén mennék, tisztázottabb körülmények között, kevesebb követelménnyel (a szintet nyilván hozni kell, de órán haladunk az anyaggal).

Az még említést érdemel, hogy először arról volt szó, hogy titokban (!!!) az igazgatóhelyettes es gyengébb csoportba tesz át minket, és ott már emberibb a követelmény, de ebből sem lett semmi, ahogy abból sem, hogy osztályozón csakis a Pioneer könyvet és emelt érettségi feladatsorokat kérhetnek.

Hosszúra sikeredett, de szükséges volt ennyit írnom, hogy valamennyi rálátás legyen a helyzetre. A kérdésem az, hogy a helyemben ti bevállalnátok, vagy inkább 11. végén mennétek akkor már.

Köszönöm a választ mindenkinek!



2021. jún. 30. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A C1-es nyelvvizsgaddal ki fogod rohogni az osztalyozo vizsgat, ne aggodj, akarmilyen konyvbol fenyegetnek, az osszes konyvbe ugyis ugyanaz van kb...
2021. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez kicsit zavaros, bocsi.


"10. őszén letettem angolból a felsőfokút egy osztálytársammal együtt, és megbeszéltük, hogy egy évre rá elmegyünk az őszi érettségire" - Miért akartatok egy egész évet várni egyébként? Egy felsőfokú nyelvvizsgához képest az osztályozóvizga és az érettségi sétagalopp.


"és még 2 ilyen vastag könyvből lett volna, amit a tanárnő nem is ismer, mert új könyvekre vált az iskola" - Miből gondolod, hogy nem ismeri? És hogy jön ez ide?


"úgy, hogy közben 2 év alatt nem végeztünk a Pioneer-rel." - Ennek semmi jelentősége. Az a lényege az osztályozó vizsgának, hogy előre levizsgázol abból az anyagból, amit még nem vettetek, de 12. év végéig a terv szerint venni fogtok. Kiadta, melyek azok a könyvek, ennyi, lehet tanulni.


Őszintén szólva nem egészen értem, miben voltatok olyan tanácstalanok, hogy mindjárt az igazgatóhelyettest keressétek fel. Lehet, hogy bennetek fel sem merült, hogy ez kínos helyzethez vezethet, de valószínűleg nem vette jó néven a tanár, hogy őt megkerülve máris a feletteséhez mentetek. Vele, a tanárral kellett volna beszélni a követelményekről.


"jóindulattal 2 hónapunk lenne magántanárral ennyit feldolgozni, közben meg azért az érettségi követelményre is figyelmet fordítani" - Megint csak, egy C1 nyelvvizsgával a zsebetekben ezen nem szabad ennyit rugózni. Garantálom, hogy a felsőfokra készülésnél nyolcszor átvettétek már azt az anyagot, ami az osztályozóra és az érettségire is kell. Ismételjetek. Hajrá.

2021. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Mivel túl soknak tartottuk volna a 10-11-12.-es anyagból letenni az osztályozót.

Igazából azért írtam le, hogy még csak nem is ismeri a könyveket, amikből még először mondták, hogy az osztályozó lesz, mert olyan keserűen köpte ki szinte ezt a mondatot, hogy neki még nyáron azokat a könyveket be kell szereznie, hogy ő egyértelműen nem akart velünk foglalkozni, nem támogatja, hogy most menjünk.

Ezt meg nem pontosan írtam le, hogy kit kerestünk fel először. Nyilvánvalóan a tanárhoz mentünk, aki elutasító volt, ezután kereste fel az egyik szülő az igazgatóhelyettest, mivel egész jóban vannak, hogy egyáltalán ő hogyan vélekedik erről, mint angoltanár, és azok közé tartozott, aki mögénk állt, támogatta azt, hogy menjünk. Csak ez az egész teszetoszaság és felesleges ígérgetés már őt sem teszi nagy szentté.

A napokban osztálytársam anyja felkeresi ismét az igazgatóhelyettest, mert szerinte ez nem állapot, hogy egy tételsor nincs. Majd meglátjuk, hogy mi lesz ebből. Én nagyon hajlok arra, hogy jobb, ha 11. végén megyek, mert minden most lett megvariálva pont a mi hatásunkra, hogy egyáltalán miből kérhetnek osztályozón, meg akármennyire is van C1-esem, én nem érzem biztosnak ezt a 2 hónapot.

2021. jún. 30. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Amikor én készültem osztályozó vizsgára, szintén nem kaptam előre tételsort, csak ugyanígy ki volt adva a könyv, a benne előforduló témakörökkel kellett képben lenni. A tanárnak nem kötelessége külön foglalkozni veletek, hogy felkészítsen az osztályozó vizsgára.

Ha jól értem, közölte veletek az anyagot, ti meg a nyakára küldtétek az igazgatóhelyettest, hogy gyengítse a követelményeket? Elhiszem, hogy ő emberileg elutasító, de ti se vagytok szentek.

2021. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem. Ezt az igazgatóhelyettes harcolta ki, mert már jó ideje megy alsó hangon ez a nézeteltérés a tanárok között arról, hogy mit kérjenek és mit ne egy osztályozón (angol, persze). Én úgy vettem le, hogy az igazgatóhelyettesnek jó ürügy voltunk arra, hogy akkor most egyszer és mindenkorra a szabályokat lefektesse. Mi már teljesen elkönyveltük, hogy akkor mi nem megyünk, mert hát a követelmény zöme azokból a könyvekből lett volna, amivel még a tanárunk sosem találkozott, meg láthatóan nyűg vagyunk neki, akkor inkább kussolunk és nem firtatjuk a témát többet. Konkrétan évzáró előtti napon hívta fel osztálytársam anyját az igazgatóhelyettes, hogy volt egy értekezlet, ahol egymásnak estek a tanárok és megállapodtak, hogy akkor csakis a Pioneer-ből kérhet a tanárunk, meg az eddigi emelt érettségikből.
2021. jún. 30. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem túl diákbarát az intézmény, az egyszer biztos... A tanárod is megéri a pénzét... Mi az, hogy majd titokban áttesznek egy másik csoportba...? Eszem megáll.

Viszont, ahogyan 1-es is írta, egy felsőfokúval nem lehet gond egy osztályozó vizsga.

2021. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért még én megvárom azt, hogy az osztálytársam édesanyjának mi lesz erről a véleménye..mert nem szívesen hagynám cserben az osztálytársam, ha már egyszer a felsőfokút is együtt csináltuk. De legszívesebben már azonnal visszamondanám, mert annyira irritál, hogy még az, aki segíteni próbál is valójában csak keresztbe tesz nekünk és nem vagyunk komolyan véve. Talán pont ezért kellene nekik bemutatni egyet, hogy pedig csakazéris megy..majd elválik.
2021. júl. 1. 13:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül az édesanya váltott pár e-mailt az igazgatóhelyettessel, ahol lényegében azt közölte, amire számítottunk is: a Matura könyv a követelmény része annak ellenére, hogy ő nem ezt mondta az elején nekünk, és neki ez a helyzet baromi kellemetlen már így is, nem tud többet tenni az érdekünkben, ha vissza akarjuk mondani, akkor írjunk kérvényt. Én nem tartom magam elég magabiztosnak magántanár igénybevétele nélkül, szóval tavaszra halasztom. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2021. júl. 26. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!