Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológiáról tudnátok...

Szociológiáról tudnátok mondani pár szót?

Figyelt kérdés

Érdekelne, milyen óráitok vannak, pontosan mit is foglal magába ez a kar, hol lehet vele elhelyezkedni ami azért esetleg nem minimálbért ad 😅 vagy ahol lehet pozíciókban fejlődni is.

És a Károlin is érdekelne, hogy milyen a légkör, tanárok ezen a szakon, szóval bármi amit fontosnak tartotok megjegyezni.


2021. júl. 1. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem kar, hanem szak
2021. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, tényleg. :) A kérdésre tudsz válaszolni?
2021. júl. 1. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Én ELTE-n tanultam, arra jó volt, hogy lett egy diplomám, ami azóta is a szekrényben csücsül és jobban átlátom a társadalmat, a működését, stb. Nagyon érdekes volt számomra, azonban, ha van valami komolyabb terved, céljaid, inkább másra menj, mert itthon nem igazán lehet vele elhelyezkedni, hacsak nem tanulsz tovább mesteren pl. statisztika vagy kriminológia... Én most vezetés és szervezésen vagyok. Ha bármiféle irodai munkára vágysz, inkább pénzügy/számvitel/menedzsment stb. Azok jó alapok az élethez. Szocra az menjen, akit vagy nagyon érdekel, vagy egy egyszerűbb indulóval akar mesterszakos specializálódni.

Illetve, amit így pályakezdőként tudok tanácsolni, hogy kezdj el valahol gyakornokoskodni, nekem szoc nappali mellett belefért heti 20 óra.


Én mire végzek 4 év lesz a hátam mögött, amiből addigra 2,5 év a mesterdiplomámhoz köthető. A jolly joker a gyakorlat, még most is, rengeteg cég szereti, ha van már tapasztalatod, és hamarabb is tudsz feljebb lépegetni, helyezkedni.


Ennyit tudok tanácsolni így 22 éves “tapasztalattal” egy szoc alapszakkal.😁

2021. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!