Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségire mikor érdemes...

Érettségire mikor érdemes elkezdeni készülni? Ti mennyit készültetek rá? Már nyáron el kéne kezdenem tételeket kidolgozni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek.

2021. júl. 4. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Konkrétan a vizsgára januárban. (A faktos tárgyakból)

A kötelező tárgyakat egy héttel azután akkor kezdtem, hogy bezárt a suli. Tehát március végén (2020). Szóbeli tételeket nem tanultam egyáltalán. Írásbeli utánra terveztem. Mármint a kidolgozásuk néhány tárgyból megvolt, mert órán átvettük, de magamtól nem tettem hozzá sokat.

Én a tömbösített tanulás mellett vagyok, azaz inkább tanulok napi 8-10 órát 3 napon keresztül, minthogy fél éven keresztül hetente 1-2-t.

2021. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a tanárok kidolgozták a tételeket, vagy pedig osztállyal közösen év közben, szóval én semmit sem dolgoztam ki egyedül. Én töri szóbeli tételeket az írásbeli érettségi előtt 1,5 héttel elkezdtem tanulni, matekra az évek során folyton gyakoroltam, az angol pedig mindig is ment, a magyarra nem tanultam, informatikára sem. Szóval igen, kb. 1,5 héttel érettségi előtt kezdtem el tanulni törire, de ennyi. Persze azt hozzátenném, hogy az évek során azért én tanultam, gyakoroltam mindig, szóval nem nulla tudásról indultam.
2021. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minnél hamarabb elkezded annál kisebb napi tanulással jutsz el ugyanoda, vagy ha tartod az időt eredeti tervekhez annál jobban érted.
2021. júl. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Én két héttel előtte, na ezt nem ajánlom. Előtte angolul néztem sorozatokat, olvastam, de ezt nem nevezném készülésnek. Matekból feladatsorokat oldottam, töriből szintén (plusz videókat néztem), magyarra semmit nem csináltam. Őszintén szólva én a tételeket sem nagyon kezdtem el kidolgozni, mindig halogattam, aztán szerencsére bejelentették, hogy elmaradnak a szóbelik.


Szerintem ha most elkezdesz tanulni, májusra mindent elfelejtesz. Nem tudom, gondolkozol-e azon, hogy valamiből októberben érettségizz, de ha igen, azokhoz hamarosan hozzáláthatsz.

2021. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az írásbeli érettségire nem készültem külön, csak ugyanúgy az órákra tanultam és a második félévtől kezdve pár tanár hozott nekünk egy-egy feladatsort (talán csak matekból és magyarból írtunk). Ezek amúgy kimondottan rosszul sikerültek :D A szóbelire együtt dolgoztuk ki a tételeket, volt olyan tanár aki lediktálta az egészet és volt aki csak elmondta, hogy mit kell belefoglalni a tételbe, az alapján pedig mindenki megírta magának. Szóval ennyi, de én egyénileg nem igazán készültem. A szóbelire az írásbelik után kezdtem el tanulni, volt amit csak akkor dolgoztam ki (pl. töriből sokszor nem is értünk az anyag végére, ott nagy csúszásban voltunk és még a szóbeli érettségi előtt vettünk át ezt-azt) és voltak már kész tételeim is. Hát magára a tanulásra talán, ha egy hetet szántam, de lehet annyit se. Mivel már tanultuk, kidolgoztuk stb. a nagy része ismerős volt és olyan nagyon sok tényszerű adat nem volt, törinél lehetett használni az atlaszt stb. Nekem minden tárgyból ötös lett végül, holott ahhoz képest egyáltalán nem erőltettem meg magam.
2021. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen eredmény a cél. De azért nyáron elkezdeni szerintem kissé korai.

Írásbelikre otthon én is elég keveset készültem. Suliban két tárgyból (amikből emelteztem) faktos voltam, úgyhogy ott 1-2 évig készülgettünk (nem túl intenzíven) szóbelire és írásbelire is. Az emelt szóbeli tételeket azért kidolgoztam otthon, de azokat főként csak az érettségi szünetben tanultam meg. A középszintű tárgyaimmal hasonló volt a helyzet. Az utolsó félévben a suliban már csak feladatlapokat gyakoroltunk vagy a szóbeli tételekből feleltünk. Nem éreztem, hogy otthon külön készültem volna rájuk azon kívül, hogy pl. az órai felelésre nyilván megtanultam az adott tételt. Matekból és magyarból teljes feladatlapot soha nem oldottam meg, csak típusfeladatokat gyakoroltunk. Mindenből ötösre érettségiztem amúgy, ha ez számít.

Szóval szerintem tél környékén a tanárok elkezdenek majd ezzel foglalkozni, akkor bőven elég nekiállni. Az emelteknek mondjuk nem biztos, de ha faktos voltál vagy olyan tárgyból mész, ami amúgy is nagyon jól megy, akkor valószínűleg azzal sem lesz problémád. A követelményeknek nézz utána, ha az megnyugtat, de nem kell még sietni.

2021. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D

Akkor még ráérek, nem előrehozottazok semmiből. Csak kicsit megijedtem amikor el akartam hívni egy barátomat és közölte hogy tételt ír nem ér rá😅😂

2021. júl. 4. 17:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!