Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógytornász szakirányhoz...

Gyógytornász szakirányhoz milyen emelt érettségit tegyek majd?

Figyelt kérdés

Melyik tantárgy(akból) tegyek érettségit, ami teljesíthető is 4 másik tantárgy mellett?

Nincs szakmai előképzettséged



2021. júl. 5. 18:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Előképzettségem*
2021. júl. 5. 18:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biosz
2021. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biosz, alapvetően, de lehet pl angol emelt is (azt is elfogadják felvételis tárgynak)

De a biosztudásod érettségi nélkül is legyen biztos.

2021. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jól tudom, hogy ha angol emeltet x% felett teljesítem kapok b2 nyelvvizsga tanúsítványt?

Mert akkor az úgy duplán megérné pontszámításkor

2021. júl. 5. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

60% felett jár a nyelvvizsga, de nem éri meg duplán,mert nem kapsz érte +28 nyelvvizsga pontot, csak 45% felett a +50 érettségi pontot.Nyelv miatt nem lehet duplán pontot kapni. Kaphatsz még +28 pontot egy középfokú nyelvvizsgáért,de csak ha másik nyelvből teszed.

A legjobban az érné meg,ha csinálnál emeltet angolból és bioszból is,mert az +100 pont és ingyen lenne egy nyelvvizsgád angolból (persze ha eléred a 60%-ot)

2021. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

“Kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(3) v. egy idegen nyelv(5) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(4)”


Én például egészségügyi ismeretekből csináltam emelt érettségit, és azt is elfogadják a gyógytornász szakon is.


Ahogy írták, lehet az angol is, de simán lehet a magyar is, vagy épp a választott tárgyad.

2021. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Így már világos :) köszönöm az útba igazítást
2021. júl. 5. 20:56
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 ez kivételesen jó ötlet
2021. júl. 5. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!