Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NAGYON FONTOS! Ha nem íratkozo...

NAGYON FONTOS! Ha nem íratkozok ki egyetemről (de jelenleg ingyenesen vagyok), akkor másodévben átsorolnak tandíjasra, és fizettetnek velem, ha egyébként egész évben nem jártam be, nincs SEMMILYEN vizsgám meg? Bővebben lent!!

Figyelt kérdés

Egész évben nem jártam egyetemre!

Nem íratkoztam ki! Nem is érdekel! Ingyenesen vagyok.

Mi lesz ha nem íratkozok ki ősszel? Tandíjasra áttesznek, anélkül, hogy felvennék bármilyen tárgyat? Vagy ha nem veszek fel semmit, simán inaktív maradok?

Gyertek kérlek, válaszoljatok komolyan, aki érti, mert full stresszben vagyok emiatt.

Pont letojtam az egyetemet, hogy őszinte legyek, második félévre már nem is vettem fel semmit, de elvileg még be vagyok íratkozva. Most is külföldön vagyok melózni, ezért csak nem tudok hazamenni idén már, hogy kiíratkozzak. Ha elmennek az ingyenes féléveim, vagy bármi, akkor sem izgat, mert nem akarok többet egyetemre menni.

Hogy működik ez skacok? Ha bármikor jövő évben odamegyek, hogy én befejeztem, adják vissza az érettségi diplomámat, stb, akkor kell fizessek pénzt? Ha ingyenesen voltam? Vagy most maguktól átsorolnak tandíjasra, mivel abszolut semmiből nem vizsgáztam, és nincsenek jegyeim, nincs semmim. Mi lesz itt? Inkább az életben nem megyek arra, ha pénzt kell adnom ezért.

Köszi előre is a hasznos válaszokat, jutalmazni fogom, megy a zöld. Ha nem érthető valami, akkor elmagyarázom jobban, kérdezzetek.



2021. júl. 5. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz személyesen bemenni, hogy kiiratkozz. Bármikor írsz egy e-mailt a tanulmányi hivatalnak, hogy ezennel megszünteted a hallgatói jogviszonyod, ennyi.


Amit nem egészen értek: "adják vissza az érettségi diplomámat" - ???

2. félévben passzív volt a féléved, vagy hogy?

2021. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmit. Nem tudom a neptun kódomat sem már, hogy belépjek. Online kezdődött, de nem csináltam semmit, pár órára néztem csak be. Ott van náluk az érettségim, és annyi. Az majd kell, gondolom, bár most nélküle is megvagyok. Elmentem dolgozni én már október-november környékén. Most is dolgozok, mondom nem érdekel az egyetem. Nincs időm, és nem érdekel. Azt kérdeztem, hogy így mire tettek? Az egész évem elvileg tandíjmentes, de ha most nem íratkozok ki, akkor fizettetnek, vagy nem?
2021. júl. 5. 19:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris nem ingyenesen vagy, hanem az állam fizeti a tandíjat. Amit neked vissza kell fizetned/ledolgozni. (Ez alól akkor mentesültél volna, ha egy félév után otthagyod, illetve vannak egyéb módok is, pl szülsz 3 gyereket)

Igen, átsorolnak fizetősre, ha nem iratkozott ki vagy nem passziváltatsz. Ha passziváltatsz akkor van 1-2 féléved kiiratkozni, mielőtt fizetned kell.

A kiiratkozás nem tudom, hogy hogyan működik. De szerintem lehet online is. Hívd fel a TO-t és kérdezd meg.

2021. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez komolyan érvényes? Ha írok egy emailt, akár most, hogy szüntessék meg a jogviszonyom, akkor megcsinálják, és annyi? Szerintem azért nem. Nem tudom a neptun kódomat. Szerintem még a felhasználónevemet sem. 🤣 Azt hiszik szórakozok. Be tudok menni élőben valamikor, ha hazamegyek, Karácsony előtt biztos nem. Jövőben akkor... Komolyan nehogy a fejemhez vágják akkor, hogy nem jártam, és tandíjasra kerültem, blabla, fizessek. Azt kérdem, hogy ilyen van, vagy csak simán inaktív lesz ilyenkor az ember, ha nem is passziváltat, és nem is vesz fel semmit? Köszi a válaszokat előre is. Tudom, hogy hülye bunkónak tűnök, nem tudom szebben megfogalmazni, sajnálom. Mindenkinek nem való egyetem, nekem főleg nem. 😊
2021. júl. 5. 19:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Keresd vissza azt az emailt, amiben megkaptad a Neptun kódot. Egyébként igen, tudod "inaktívvá" tenni a féléved. Ezt hívják passziválásnak. Ehhez viszont be kell lépni a Neptunba.
2021. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 hát Atyaúristen. Mennyit fizettetnének vissza úgy? Egy évnyi tandíjat, vagy ha nem tudok kiíratkozni, akkor mostmár több lesz jövőre?
2021. júl. 5. 19:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is iratkoztam már ki egyetemről emailben, nem tudom mi mást mondjak neked. Tanulmányi hivatalt keresd meg MOST. Nem kell személyesen, minden ilyet lehet emailben és telefonon rendezni. Az, hogy nem tudod a Neptun-kódod, a te sarad, beiratkozásnál meg kellett, hogy kapjad. Ha az ember nem aktiválja/passziválja a félévét, arról meg postai levelet is küld az egyetem a várható következményekkel együtt. Ennél többet nem tudok. Ismétlem, tanulmányi hivatal!
2021. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek meg nem szedik be a hallgatók érettségi bizonyítványait, iratait, maximum fénymásolatot. Szóval ez az egész fura nekem.
2021. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Valahogy megkeresem majd a Neptun kódot. Köszi.

Akkor email: "Jó napot. XY vagyok, kérem szüntessék meg a tanulói jogviszonyomat. Neptun elerhetosegeim: ... Ne legyek passzív, kiíratkoznék végleg az egyetemről, úgy értem. Kell-e fizetnem az évre, és ha igen, mennyit? Köszönöm: XY, zzz telefonszámon elérhetnek."

Jól van ez így? Vagy hülyének néznek?

2021. júl. 5. 19:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem ott van az érettségim, az eredeti. 😊 Nem írom le, hogy melyik egyetem. De arra szükségem lenne azért, nyilván.
2021. júl. 5. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!