Mi legyen helyette?

Figyelt kérdés
Már jó ideje gondolkozok azon, hogy politikatudományra jelentkezzek majd (jövőre), de nagyon sokan írják itt a Gyakorin, hogy ne menjenek oda, mert nem piacképes. Továbbra is erre szeretnék menni, de ha nem tudok benne elhelyezkedni, akkor vége az egésznek. Szóval a kérdésem az, hogy mi legyen helyette? A jogon nem gondolkodom, mert így is elég sokan mennek oda és nem is biztos, hogy tudnám a sok száraz anyagot bemagolni. Szerintetek hova kéne jelentkezni?

2021. júl. 6. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg a szociológián gondolkozom, de nem hiszem, hogy az jobb lenne, mint a politikatudomány.
2021. júl. 6. 12:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Szociológiát én se ajánlanám.

Esetleg valami államtudományi szak?

Itt tudsz keresgélni:

[link]

Vagy még talán a nemzetközi kapcsokatok/nemzetközi tanulmányok.

2021. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2-es: Lehet én látom rosszul, de ezekben sem látok nagyobb elhelyezkedési lehetőséget, mint a politikatudományokban. Vagy neked vannak tapasztalataid?
2021. júl. 6. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

A nemzetközi tanulmányok még haszontalanabb mint a fent említettek, az osztatlan államtudományi képzés pedig talán a legrosszabb. Ezek tipikusan olyan képzések, amik mindenből adnak egy keveset, de elegendőt semmiből sem.


Mit szeretnél kezdeni a politikatudománnyal / szociológiával? Mindkettő szak so-so piacképes, de nem úgy, mint mondjuk egy mérnöki, gazdasági szak. Ezekkel a diplomákkal általában kutat az ember, akár közszférában, akár akadémiai pályán. Mindkettőhöz elengedhetetlen egy mester, illetve jó, ha mellette csinálsz valami mást is, pld. szakkollégium, diákszervezet.

2021. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4-es: Engem jobban vonz a politikatudomány, azon belül pedig lényegében bármivel szívesen foglalkoznék. A szociológiát inkább egy B tervnek gondoltam. Nekem a politikatudomány mestert nem ajánlották, de gondolkoztam azon, hogy mivel a Corvinuson nagyobb a hangsúly a gazdasági részén, talán valami gazdasági mestert elvégezzek utána (ezt még így nem nagyon tudom, hogy hogyan is megy). Diákszervezeten amúgy is gondolkoztam, szakkolin annyira még nem.
2021. júl. 12. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!