Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakkört indítsak...

Milyen szakkört indítsak középiskolában?

Figyelt kérdés

Tanárszakos egyetemi hallgató vagyok és nekünk van egy olyan követelmény a képzésnél, hogy legalább 30 óra közösségi pedagógiai gyakorlatot el kell végeznünk, ami lehet táboroztatáson át akár szakkör indítás is. Mivel helyben, vidéken akarom ezt megcsinálni, egy olyan suliban, ahol nem igazán szoktak lenni táboroztatások, mit javasoltok? Milyen szakkört érdemes indítani egy középiskolában? Több témakörben is gondolkoztam:


- Középszinten angol / történelem érettségi feladatok gyakorlása az olyan diákokkal, akik úgy érzik, hogy kellene nekik egy kis extra felkészülés az érettségire.


- Filmklub (Pl. megnéznénk egy idegen nyelvű vagy valamilyen történelmi témájú filmet, és arról beszélgetnénk a diákokkal,)



2021. júl. 6. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor fogod csinálni, most nyáron, vagy ősszel a tanév során?

Első körben szerintem kérdezz utána az iskolában, hogy van-e már/szokott-e lenni olyan szakkör, ahová bekapcsolódhatnál.

2021. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Abba a suliba jártam, nem szoktak lenni szakkörök, ami szerintem részben a tanárok miatt van. (nem vállalnák be)


Attól függ, hogyan lesz időm. Nyilván célszerűbb lenne ősszel, viszont nekem akkor nagyon kérdéses, hogy hogyan tudnám összeegyzetetni az órarendemmel. Az igazgatóval majd augusztus körül fogok beszélni, de szerintem lazán benne lenne. A probléma jelenleg az időponttal és a témával kapcsolatban van.

2021. júl. 6. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én táboroztattam. :)


Amúgy bármelyik jó. A kettő között számomra a különbség, hogy az érettségi feladatmegoldós-gyakorlós leginkább a 12.-es diákokra szorítkozna, ellenben a filmklub bárkinek jó lehet. Ugye a végzősöknek alig van szabadidejük, így lehet erre indítani veszélyes.


Továbbá derítsd ki, hogy online tarthatod-e, mert ha igen, akkor lehet hogy népszerűbb lesz akár a felkészítő is.

2021. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!