Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet úgy pótfelvételizni egy...

Lehet úgy pótfelvételizni egy másik szakra, hogy közben egyetemista vagyok?

Figyelt kérdés
Át szeretnék jelentkezni az egyetemen belül egy másik szakra pótfelvételivel, és a kérdésem, hogy ez lehetséges úgy hogy már járok valamilyen szakra vagy csak úgy lehet ha még nem lennék egyetemista?

2021. júl. 6. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges így is.
2021. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Csak az jelentkezhet, akit sehova nem vettek fel, vagy pedig az, aki februárban sehova sem jelentkezett.
2021. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelentkeztél februárban egyetemre, akkor beadhatod a pótfelvételire a jelentkezésed! Fontos viszont, hogy mivel a kettő nem üti egymást, ha tegyük fel felvesznek pótfelvételi során, akkor attól nem szűnik meg a tanulói jogviszonyod a jelenleg tanult szakodon. Magyarán tanulhatsz egyszerre több egyetemem egyszerre, kérdés hogy mennyit birsz, tehát ennek nincs akadálya. :)

Kreditátvitellel nem egyszerűbb lenne? Vagy teljesen más területen gondolkodsz tovább tanulni?

2021. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg angol-magyar tanárin vagyok, és az angolt szeretném másik szakpárra lecserélni. Tudom, hogy van valami kérelem, amivel felvételi nélkül is lehet szakot váltani egyetemen belül, de sajnos már a második évemet végeztem, így nem lehetséges már. A magyaros tárgyaimat pedig megpróbálom elfogadtatni.

2021. júl. 6. 22:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!