Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi hiányzik az oktatási...

Mi hiányzik az oktatási rendszerünkből?

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

én örültem volna, ha részben vagy egészben a heti egy órás tölteléktárgyak mellett lett volna olyan óra, ahol felkészítenek az életre

megtanítanának gázpalackot cserélni, csekket befizetni, bankszámlát nyitni, krumplit hámozni

2021. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
rendes nyelvoktatás
2021. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
A leírtak mellé még az elsősegély nyújtás írnám.
2021. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem felesleges addig Szent Istvánról tanulni és logaritmust számolni, amíg valaki azt sem tudja, hogy a saját teste hogyan működik és nem ismeri saját magát. Értelmes embertan, pszichológia és a mindennapi élethez szükséges készségek fejlesztése hiányzik (alapvető gazdasági, pénzügyi ismerek, életvitel, stb.)
2021. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
hogyan védekezzünk a gyakoris ellen c. tárgy is hiányótló lenne.
2021. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Mivel minden oktatási anyag, még egyetemi szinten is a logika tudományára épül, a gyereket nem tanítják meg a logikus gondolkodásra(logika tudománya), a logikus életvezetésre, nem növelik az önbizalmát, nem tanítják meg neki, hogy a tanulással kapcsolatban milyen hinni, szeretni, akarni, a legjobbra törekedni, tudni, folyamatosan fejlődni.



Nem adnak a kezébe gondolkodási, tanulási módszereket, hogy képes legyen önmagától is fejlődni.



Idegennyelv tanulásnál is a kétnyelvű oktatást erőltetik, mikor már van egynyelvű tanulás is.



Alapvető munkaerőpiaci ismerettel nem rendelkezik a fiatal, nincs tisztában a jogaival.



A reál tantárgyaknál is egy elméletről oktatnak, aztán a fiatal még azt sem érti, hogy a saját életében, miért nem tudja alkalmazni gyakorlati módon a matematika, fizika, kémia, stb. tudományát.


Tehát nem tantárgyhasznosítást oktatnak. Ez igaz a többi tantárgyra is.



Szövegértés sokszor kimerül egy idejét múlt regényben, verselemzésben, mikor még egy egyszerűbb jogi nyelvezetű szöveget, munkaszerződést sem tudnak értelmezni a fiatalok.


Elég megnézni a PISA felméréseken elért eredményeket! Katasztrófa!


Új tantárgyakat is be kellene vezetni, mint az intelligencia fejlesztés, optimalizálás, döntés tudománya, vezetés és szervezés, értékelemzés, statisztika, dietetika, kérdezés tudománya.


Napjaink skilljeire is hangsúlyt kellene fektetni.

2021. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Kb minden. Semmit nem tanitanak amivel megváltozik a gondolkodásunk. Csak bekell magolni random cuccot és visszakell adni, nem kell megérteni dolgokat(és ez baj) csak visszaadni.

Persze filozófia és pszichológia ami nagyon hiányzik a tanításból.

Nem értem miért nem tanítanak depresszióról meg mentális egészségről pedig legtöbb tanuló ezért rontja el az életét.

Szar az egészsége meg rosszul gondolkozik stb

2021. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
A pénz. Ha élhető fizetést kapnának a tanárok, többeket vonzana ez a pálya, több tanár lenne, lehetnének kisebb létszámú osztályok, kevesebb diákra sokkal több figyelem szentelődne. Nemcsak kevésbé lennének leterhelve a tanárok, hanem sokkal közvetlenebb kapcsolatot tudnának kialakítani az osztályaikkal, sokkal hatékonyabban tudnának dolgozni. Akkor talán nemcsak egy gyártószalag lenne az iskola, hanem ténylegesen segítené a jövő generációt.
2021. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én azzal nem vagyok kibékülve, hogy mi a francot számít, hogy milyen volt az angol érettségid/info/töri, ha nem valami tanárnak mész vagy stb...


Legyen jelentkezhető, és ha nem megy dobjanak ki.

2021. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
#7: Nekünk volt filozófia, nem volt népszerű.
2021. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!