Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koliba "felvételit" mikor...

Koliba "felvételit" mikor kell leadni, illetve ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Most megyek terveim szerint egyetemre, és érdekelne hogy ha koliba megyek mikor és hogy kell leadni a jelentkezést.
2021. júl. 16. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden egyetemen más, a honlapon tudsz tájékozódni. Általában egyből az eredmény megléte után meghírdetik az elsőéveseknek fenntartott koli helyeket.
2021. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Kb augusztus 10 lesz majd a hatarideje, de jovoheten ilyenkor mar mindent tudni fogsz. :)
2021. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Hú, köszönöm, engem is érint. És emailt küldenek majd? A gólyatáborok mikor szoktak lenni? Ha a felvin több szak van megjelölve, ugye nem kell egyenként visszamondani a többit, amit nem első helyre raktam? Mikor szokott kezdődni az egyetemi tanév? Mikor vannak szünetek? Egész nap vannak előadások, órák? Valakitől hallottam, hogy jogászon 2 órája van egész nap. Full hülye vagyok, de ilyen bele a vakvilágba módon jelentkeztem egyetemre.
2021. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kuldenek, emailt, jon posta, ott lesznek az evfolyamcsoportok. Ahova felvesznek, az kuldi oket, a tobbi nem fog veled foglalkozni, semmit nem kell veluk csinalni. :D

Golyatabor altalaban augusztus utolso 2 heteben valamikor, egyeteme valogatja.

Tanev kezdeset szinten egyetem valogatja, valahol aug. 23 targyfelvetel, valahol aug 30, valahol szeptember 5-tol van tanitas, valahol csak 12tol, de le van irva a tantervbe.

Szunet valahol egyaltalan nincs, csak munkaszuneti napon nem kell bemenni. Valahol egy het osszel-tavasszal-karacsonykor. Januar vegen/februar elejen is szokott lenni par nap ket felev kozott. Meg ott a nyar, valaki majus kozepen mar vegez a vizsgakkal, de valahol juli 1ig vizsgaidoszak van, es nehany helyen nyari gyakorlatot is teljesiteni kell.

Az orarendedet te rakod ossze. Ha csak gyakorlatokra jarsz es eloadasra nem kotelezo, tenyleg lehet, hogy csak napi 1-2 orad lesz, vagy lyukas napod, de valahol reggel 8-tol este 6-ig bent vannak, ez megint attol fugg.

2021. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, jó sok kérdés megpróbálok párra válaszolni. Tudom nekem is mennyire nehéz volt az egyetem első féléve meg az azt megelőző időszak.


Szinte mindenről küldenek e-mailt Neptunban. De nem tudom hogy nektek van-e már Edu-id.

Gólyatáborok általában az oktatás kezdete előtt szokott lenni egy héttel mondjuk. Nekünk úgy volt hogy a Gólyatábor végén már egyből kezdődött is az oktatás.

Tanév szeptember elején kezd, ez szerintem egyetemenként eltérő. Egy év, két félév, egy őszi meg egy tavaszi. Ha végzel a vizsgáiddal az őszi félévben akkor utána a tavaszi félèv kezdetéig szünet van neked. Tavaszi félév vizsgaidőszaka után meg szeptemberig. A kisebb szünetekbe nem mennék bele mert az mindenhol máshogy van, legalábbis arról mindig szólnak időben. Van amelyik egyetemen felveszik helyetted a tárgyakat az első félévre, utána már neked kell majd. Az órarend alapján látod mikor lesz órad. Amikor meg majd már te veszed fel a tárgyakat, úgy tervezed ahogy neked a legjobb.


Remélem tudtam segíteni.

2021. júl. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Szívás lesz, de kell valami mozgás már a sok karanténnyugi után.
2021. júl. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És egyébként a szombat, vasárnap legalább szabadok? Vegy ez is mindebhol más?
2021. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze. Szombat Vasárnap szabad.
2021. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!